fbpx

Janusz Majer opowiedział o autobiografii „Góry w cieniu życia”

dodano: 18 września 2020
Udostępnij:    Share Share

Czwartek, 17 września przyniósł uczestnikom Festiwalu Górskiego imienia Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju nie lada atrakcję. Gościem był bowiem Janusz Majer – taternik, alpinista i podróżnik, którego autobiografia „Góry w cieniu życia” będzie mieć swoją oficjalną premierę już 30 września. Pozycja już dostępna jest w przedsprzedaży.

Mimo dość kapryśnej aury do Lądka-Zdroju ściągnęły tłumy miłośników górskich wędrówek, a czwartkowy blok spotkań cieszył się zainteresowaniem, które przerosło nawet oczekiwania organizatorów. Kiedy dotarliśmy na miejsce tuż po godzinie 12:00, trafiliśmy do kolorowego i pełnego gwaru świata, który niecierpliwie wyczekiwał spotkań z największymi autorytetami świata wspinaczki. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się osoba Janusza Majera, który podczas rozmowy z nami nieustannie zaczepiany był przez widzów, chcących zamienić parę słów, zrobić pamiątkowe zdjęcie i zapytać o „Góry w cieniu życia” – książkę, która budziła w miasteczku niemałe poruszenie.

Majer, razem ze współautorem – Dariuszem Jaroniem obszernie opowiedzieli o tym dziele, zdradzając w rozmowie z Michałem Olszańskim sporo zakulisowych ciekawostek. Jednocześnie, książka była wielokrotnie tematem wyjścia do dyskusji na temat etosu wspinaczki i tego, co pcha ludzi ku temu, by wśród szczytów ryzykować życie. Na czas spotkania, które rozpoczęło się o godzinie 15:00 miejscowy amfiteatr wypełnił się niemal po brzegi. Nie brakowało także pytań ze strony fanów, który uczestnicząc w spotkaniu liczyć mogli na uzyskanie specjalnej zniżki na zakup „Gór w cieniu życia”. 

Spotkanie z Januszem Majeremakończone zostało gromkimi brawami, a on sam po zejściu ze sceny długo jeszcze rozmawiał z przybyłymi gośćmi. 

Autobiografię Janusza Majera w przedsprzedaży nabyć można tutaj: www.idz.do/gory-w-cieniu-zycia

AKTUALNOŚCI

Wraz z autorami wspier...

Pomaganie jest niezwykle ważne, o czym wiemy doskonale zarówno my, jak i nasi autorzy. Z okazji zbliżającego się 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdecydowaliśmy się również w tym roku wesprzeć tę zacną inicjatywę aukcjami, na które nasi autorzy przekazali naprawdę wspaniałe przedmioty. Chcesz…

Nasze tytuły nominowan...

Trzy tytuły wydane przez nas w ubiegłym roku znalazły się w gronie nominowanych w plebiscycie na Szkoleniową Książkę Roku. Głosowanie czytelników na portalu ekstratrener.pl potrwa do 26 stycznia. Organizator, portal ekstratrener.pl (prowadzony przez trenerów piłkarskich Przemysława Mamczaka oraz Pawła Szymańskiego), wyróżnił 12 tytułów….

TOP DEKADY według mies...

Jakie były najważniejsze tytuły, trendy i wydarzenia na rynku fantastycznym drugiej dekady XXI wieku? W zestawieniu przygotowanym przez Nowa Fantastyka nie zabrakło książek Wydawnictwa SQN. „Wasz Cyrk moje małpy. Chronologiczny alfabet moich autorów” Dwutomowy, okraszony licznymi zdjęciami…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top