Data wydania: 04/07/2018
Format: 150 x 215 mm
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788381291941
Cena detaliczna: 39,90
Dostępne wersje: papierowa / ebook / audiobook
Zrozumieć górę i tych, którzy próbują ją zdobyć
Publikowane przez niego dzienniki z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2018 roku zdobyły tysiące czytelników. W tej książce Rafał Fronia podejmuje próbę wyjaśnienia, dlaczego najwyższe góry są tak kuszące i co sprawia, że mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa co roku setki śmiałków próbują wdrapać się na ich szczyt. I jak te góry zmieniają człowieka.
Anatomia Góry to niezwykła opowieść o himalaizmie i obcowaniu z górami. To pełne emocji opisy wypraw w Andach, Pamirze, Himalajach i Karakorum. To szaleńcze przygody, górskie cuda, tragedie i sukcesy. A wszystko to okraszone kulisami ostatniej polskiej wyprawy na K2 oraz charakterystyką kolegów himalaistów.
Sięgnij po tę opowieść i poczuj się, jakbyś tam był. Ta książka poniesie Cię na szczyty ośmiotysięczników bez wychodzenia z domu!
Rafał potrafi nie tylko świetnie się wspinać, ale też bardzo ciekawie i bardzo refleksyjnie o tym wszystkim pisać. Czytając tę książkę, poczujecie się trochę tak, jakbyście byli obok niego, przy padającym śniegu, często dotkliwym mrozie i przerażającym wietrze. Nikt tak jak on nie potrafi oddać tego, co towarzyszy nam w górach.
Krzysztof Wielicki
Anatomia Góry to dobrze napisany kawałek bardzo osobistego świata Rafała. Czytając tę książkę, będziecie razem wspinać się na osiem tysięcy metrów, a jednocześnie odkrywać swoje marzenia, tęsknoty, pragnienia… To wspaniała podróż. I bardzo ją Wam polecam.
Kinga Baranowska
Wielką zaletą książki Rafała Froni jest jej autentyzm i szczerość. Autor pisze ją właściwym sobie stylem, dzięki któremu furorę zrobiły jego dzienniki spod K2. A przy tym pisze to wszystko człowiek, który w górach, niekiedy w anormalnych warunkach, bardzo wiele przeżył. Warto!
Jakub Radomski, „Przegląd Sportowy”
Jeleniogórzanin, maratończyk, członek Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego. Mówi o sobie: „Romantyk Gór Wysokich”. Zasłynął publikowanymi w internecie dziennikami z Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku. Uczestnik wielu wypraw w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri, Pik Lenina czy Baruntse. Zdobywca Gaszerbruma II i Lhotse. Kartograf i właściciel Wydawnictwa PLAN. Wydana w 2018 roku pierwsza książka Rafała – Anatomia Góry – zdobyła szczyty list bestsellerów.
18 maja 2022 roku w nowym Centrum Konferencyjnym Stadionu Śląskiego w Chorzowie odbyło się spotkanie autorskie z Antonim Piechniczkiem poświęcone książce pt. „Antoni Piechniczek. Bezkompromisowa biografia”. Publikacja z serii SQN Originals miała oficjalną premierę 3 maja, w dniu 80. urodzin Antoniego Piechniczka, byłego piłkarza…
Z wielką przyjemnością informujemy o rozpoczęciu współpracy z Marcinem Korczykiem, znanym szerzej jako „Pan Tabletka”. Marcin jest magistrem farmacji, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, farmaceutą praktykiem i ekspertem ds. naturalnych sposobów na zdrowie i odporność. Od 2017 roku prowadzi bloga pantabletka.pl oraz jest autorem książek:…
Jury Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa wybrało 10 książek, które przeszły do kolejnego etapu konkursu. Wśród nich jest „Fenomen z Warszawy” Tomasza Duszyńskiego.