Książki sportowe dostępne na labotiga.pl - La Vuelta a Espana
 
Kup książkę w naszej księgarni:
Zapoznaj się z dodatkowymi materiałami:
Inne wydania książki:

Rok w raju

 • Autor:
  Andrés Iniesta
 • Tytuł oryginału:
  Un año en el paraíso. Mi diario del triplete
 • Tłumaczenie:
  Bar­bara Bardadyn
 • Data wydania:
  grudzień 2010
 • Cena okładkowa:
  33,00 zł
 • Format:
  168 x 229 mm
 • Liczba stron:
  145 16 stro­ni­cowy album ze zdjęciami
 • ISBN:
  978-83-931575-1-8

„Nawet sobie nie wyobrażacie, jaki piękny jest Camp Nou nocą, skąpany w tysiącach błysków aparatów fotograficznych uwieczniających historyczny dzień. Mam nadzieję, że dzięki tej książce ten niezwykły dzień i ta niezwykła noc pozostaną na długo w Waszej pamięci. Bardzo dziękuję za to, że mogę się nią z Wami podzielić.”

O książce: „Rok w raju” jest moim osobistym pamiętnikiem, tryptykiem, który opisuje: Puchar Króla, Ligę Hiszpańską i Ligę Mistrzów – wciąż tak obecne w pamięci, bo przeżywane z niezwykłą intensywnością.

Książka ta ujawnia najskrytsze i najbardziej intymne przeżycia, których doświadczyłem w ciągu najlepszego roku mojego życia: począwszy od przejęcia pierwszej drużyny przez Pepa Guardiolę, poprzez wydarzenia widziane z wewnątrz Barçy, prowadzące do dnia, kiedy mogliśmy na żywo na ulicach Barcelony zaprezentować trofea wywalczone przez drużynę po zdobyciu najważniejszego w moim życiu gola strzelonego na Stamford Bridge. Jest to wreszcie historia Trzech Finałów, które były tak intensywne, że nie pozwoliły mi myśleć o kontuzjach, kolegach z drużyny, a nawet o przyszłości. Liczyła się tylko jedna chwila, tylko jeden mecz.

W tej książce, po raz pierwszy, Andrés Iniesta otwiera się przed fanami i kibicami, pokazując swoje wnętrze i udowadniając, że za tym wielkim (choć niepozornym) piłkarzem kryje się także wielki i wspaniały człowiek.

Andrés Iniesta (Fuentealbilla, Albacete, 1984)

W roku 1996 w wieku 12 lat opuszcza swoje rodzinne miasto, by postawić pierwsze kroki w La Masia – kolebce futbolu, szkółce młodzieżowej FC Barcelony. W drużynach juniorskich FCB szybko przechodzi przez kolejne szczeble edukacji, by zadebiutować w Primera Division w sezonie 2002/03. Czołowy zawodnik pierwszej drużyny Barçy, czterokrotny triumfator La Liga, dwukrotnie zdobywał puchar Ligi Mistrzów i czterokrotnie Superpuchar Hiszpanii, raz Puchar Króla i Superpuchar Europy. Spełniony w klubie i reprezentacji La Furia Roja, z którą w 2008 roku zdobył Mistrzostwo Europy i – strzelając zwycięskiego gola w finale – Mistrzostwo Świata w roku 2010.

Sique Rodríguez Gairí (Lleida, 1981)

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Ramon Llull. Od roku 2000 dziennikarz Ser, a od 2004 prezenter programu „La Graderia”. Opublikował wiele reportaży w „El País” i „El Periódico”. Przez pięć lat (do roku 2008) był redaktorem Localia TV i dyrektorem retransmisji meczów Barçy w Radio Barcelona.

Dani Senabre (Barcelona, 1981)

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu w Barcelonie. Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Na co dzień współpracuje z zagranicznymi mediami. Był specjalnym wysłannikiem i sprawozdawcą z Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2008 roku. Współpracował z pismami („La Manana„, „As”), jak również pracował w telewizji (Localia TV, TV3).