fbpx

Nominacje do Nagrody Hugo 2024 ogłoszone – książka T. Kingfisher nominowana!

dodano: 11 kwietnia 2024
Udostępnij:    Share Share

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher!

W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych krajobrazach Szkocji. Na razie otrzymano i zliczono 1720 ważnych kart nominacyjnych od członków 2023 i 2024 World Science Fiction Conventions dla Nagród Hugo 2024. Głosowanie na tytuły, które ostatecznie znalazły się na liście nominowanych pozycji, rozpocznie się w kwietniu 2024 roku.

Nominacja w kategorii Best Novella

Warto zwrócić uwagę na nominację książki „Cierń” autorstwa T. Kingfisher, wydanej przez Wydawnictwo SQN. „Cierń” opowiada o niezwykłej żabiej bohaterce, rycerzu oraz misji, która przybiera zupełnie nieoczekiwany obrót. To historia o odwadze, poświęceniu i sile, która tkwi w sercu każdego z nas. Autorka splata w niej elementy baśni, folkloru oraz historii.

Kim jest T. Kingfisher?

T. Kingfisher, czyli Ursula Vernon, autorka z Karoliny Północnej, to jedna z najbardziej cenionych pisarek w świecie fantastyki. Poza porywającą fantastyką pisze również książki dla dzieci oraz komiksy. Jej prace zostały uhonorowane wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym Hugo, Sequoyah, Nebula, Alfie, WSFA, Coyotl oraz Ursa Major. Jest także laureatką kilku wyróżnień Junior Library Guild. T. Kingfisher to pseudonim, którego używa, pisząc dla dorosłych. Jej twórczość obejmuje wiele retellingów baśni oraz opowiadań o elfach i goblinach. Poza pisaniem pasjonuje się ogrodnictwem i często można ją spotkać w ogrodzie, gdzie próbuje nawiązać kontakt z motylami.

Z przyjemnością wyglądamy rozstrzygnięcia i z niecierpliwością wyczekujemy, które z niesamowitych dzieł literackich zostaną uhonorowane Nagrodą Hugo 2024!

AKTUALNOŚCI

Autorzy Wydawnictwa SQ...

Gotowi na Targi Książki w Warszawie? Od 16 do 19 maja zapraszamy Was na PGE Narodowy, gdzie trwać będą Targi Książki i Mediów Vivelo 2024, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 49/D15. Nasza niezawodna targowa ekipa będzie miała…

Cztery żywioły magii –...

Fantastyczny dream team powraca! Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz i Milena Wójtowicz – cztery znane autorki polskiej fantastyki – łączą siły w nowej antologii „Cztery żywioły magii”. Ten wyjątkowy biór czterech opowiadań zabierze czytelników w podróż po świecie pełnym żywiołów, tajemnic i przygód. …

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…