fbpx

Cierń

Autor:  T. Kingfisher 

Data wydania:   27/03/2024

Tłumaczenie:  Dominika Schimscheiner

Redakcja:  Anna Strożek

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   160

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788383303956

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   39,99 zł / ebook:  39,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Nie wszystkie klątwy powinny być złamane.
Cierń to opowieść o dobrodusznej żabiej bohaterce, łagodnym rycerzu i misji, która obrała zupełnie niespodziewany kierunek.

 

Kingfisher nigdy nie przestaje olśniewać.
Peter S. Beagle, laureat nagród Hugo, Nebula i Locus, autor Ostatniego Jednorożca

Cierń to zgrabna i czarująca opowieść o Śpiącej Królewnie, pełna melancholijnego uroku, balansująca między słodyczą i tragedią. Lektura to sama przyjemność, a Ropuszka i Halim są tak zachwycającymi postaciami, że pozwoliłem tej historii, by obmyła mnie niczym magiczna woda Ropuszki, i cieszyłem się przygodą.
„The New York Times”

Delikatny, słodko-gorzki styl Kingfisher nie przypomina niczego innego – i w rezultacie to autorka, której twórczość przeczytałbym w ciemno. Ale gdybyście potrzebowali jednak faktów: ten retelling baśni o Śpiącej Królewnie jest idealną mieszanką wyrazistego humoru i pełnego grozy ciepła.
„Paste Magazine”

Zapadająca w pamięć i niezwykła – wyjątkowa interpretacja klasycznej baśni.
Tamora Pierce, autorka bestsellerowej serii Kroniki Tortallu

OPINIE O KSIĄŻCE

Ropuszka złamie Ci serce i sklei je z powrotem, i to dowód na to, że Cierń jest historią T. Kingfisher. Pokochałem tę książkę.
Travis Baldree, autor Legend & Latte

Kingfisher nigdy nie przestaje olśniewać.
Peter S. Beagle, laureat nagród Hugo, Nebula i Locus, autor Ostatniego Jednorożca

Cierń to zgrabna i czarująca opowieść o Śpiącej Królewnie, pełna melancholijnego uroku, balansująca między słodyczą i tragedią. Lektura to sama przyjemność, a Ropuszka i Halim są tak zachwycającymi postaciami, że pozwoliłem tej historii, by obmyła mnie niczym magiczna woda Ropuszki, i cieszyłem się przygodą.
„The New York Times”

Delikatny, słodko-gorzki styl Kingfisher nie przypomina niczego innego – i w rezultacie to autorka, której twórczość przeczytałbym w ciemno. Ale gdybyście potrzebowali jednak faktów: ten retelling baśni o Śpiącej Królewnie jest idealną mieszanką wyrazistego humoru i pełnego grozy ciepła.
„Paste Magazine”

Zapadająca w pamięć i niezwykła – wyjątkowa interpretacja klasycznej baśni.
Tamora Pierce, autorka bestsellerowej serii Kroniki Tortallu

Cierń to prawdziwie pocieszająca, ciepła lektura, w której łagodność trwa pomimo okrucieństwa.
„The Washington Post”

Nigdy nie czytałeś retellingu Śpiącej Królewny takiego jak Cierń.
POPSUGAR

Cierń to najbardziej Vernonowa Vernon. Mamy tu magię, mamy uczucia i ból. Ta historia jest zarówno ciepła, jak i brutalna, i pokazuje, jak ograniczona jest siła miłości.
„Locus”

Charakterystyczne połączenie humoru i ciepła Kingfisher sprawia, że baśń o Śpiącej Królewnie staje się wywodem na temat winy, żalu i obowiązku, a także zaskakująco słodkim romansem między wyrzutkami. Nie ma tu nic fałszywego.
„Publishers Weekly”

Na każdym kroku Kingfisher obala znane baśniowe motywy i tworzy świeżą, złożoną i niezwykle ludzką opowieść o samotności i murach ochronnych, które budujemy wokół siebie.
Sunyi Dean, autorka The Book Eaters

Kingfisher splata element baśni, folkloru i historii w tej pięknie napisanej opowieści o stracie, wytrwałości, terrorze i dobroci. Cierń to czysta magia od początku do końca!
Juliet Marillier, autorka Blackthorn & Grim i Warrior Bards

Ta cudownie nieidealna baśń bierze dobrze znaną i lubianą historię i wywraca ją na drugą stronę… Gorąco polecam każdemu, kto uwielbia, gdy opowieści się łamie i składa w zupełnie nowe kształty, podobnie jak robi to Alix E. Harrow w A Spindle Splintered
„Library Journal”

BIOGRAM

Autorka bez zdjęcia

T. Kingfisher

T. Kingfisher czyli Ursula Vernon, autorka z Północnej Karoliny. Poza porywającą fantastyką pisze książki dla dzieci oraz komiksy. Była nominowana do nagród World Fantasy oraz Eisnera, a zdobyła nagrody Hugo, Sequoyah, Nebula, Alfie, WSFA, Coyotl oraz Ursa Major, a także pół tuzina wyróżnień Junior Library Guild. T. Kingfusher to pseudonim, który używa, pisząc dla dorosłych. Jej twórczość obejmuje wiele retellingów baśni oraz opowiadań o elfach i goblinach. Gdy nie pisze, prawdopodobnie przebywa w ogrodzie, próbując nawiązać kontakt wzrokowy z motylami.

AKTUALNOŚCI

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…

Klimatyczni i Kultural...

23 marca 2024 roku miasto Pobiedziska stało się areną niezwykłej inicjatywy, łączącej miłość do książek z troską o nasze środowisko. Okraszona kulturalnymi wydarzeniami akcja Klimatyczni i Kulturalni, zainicjowana przez pisarza Marcina Mortkę we współpracy z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, miała na celu nie tylko sadzenie drzew,…

Serial na podstawie „R...

Już w najbliższy czwartek, 29 lutego na Prime Video długo wyczekiwana premiera serialu „Czerwona Królowa”, który jest adaptacją książki „Reina Roja. Czerwona Królowa” Juana Gómeza-Jurado. Trylogia, którą otwiera „Reina Roja”, ukazała się  nakładem Wydawnictwa SQN w kwietniu 2023 roku i szybko podbiła serca polskich czytelników! Teraz czas…