fbpx

Jakub Małecki dostrzeżony za granicą

dodano: 25 lutego 2021
Udostępnij:    Share Share

Holandia, Słowenia i Niemcy. W tych krajach zaczytują się już w twórczości Jakuba Małeckiego, a za chwilę do listy państw, w których ukazała się książka pisarza, dołączą Rosja, Węgry i Macedonia. 28 marca nasz autor będzie natomiast gościem prestiżowego festiwalu literackiego Passa Porta w Brukseli.

O twórczości Jakuba Małeckiego robi się w Europie coraz głośniej. Wszystko zaczęło się od „Rdzy”, która została wydana początkowo w Holandii, Słowenii i Niemczech. Wkrótce książka trafi do czytelników w Macedonii, zaś za naszą zachodnią granicą ukaże się kolejna powieść Kuby: „Saturnin”. Czytelnicy w Rosji będą mogli rozpocząć zgłębianie twórczości Małeckiego od „Dygotu”, zaś na Węgrzech jako pierwsze ukażą się „Ślady”, za które, co warte podkreślenia, autor otrzymał nominację do Nagrody Nike.

Nie tylko rosnąca liczba przekładów świadczy jednak o tym, że Jakub Małecki został dostrzeżony w Europie. 28 marca pisarz będzie gościł na festiwalu literackim Passa Porta w Brukseli. To za sprawą popularności „Rdzy” w Belgii i Holandii. To niezwykle prestiżowe wydarzenie, które odbywa się co dwa lata. Zapraszani są na nie pisarze z całego świata, a poprzednim gościem z Polski była sama Olga Tokarczuk. Więcej o festiwalu można przeczytać pod tym linkiem.

Na zakończenie z dumą prezentujemy listę państw, w których ukazały się lub ukażą się książki Kuby:

Ukazały się (kraj – książka – tytuł zagraniczny – wydawca – tłumacz):
Holandia – „Rdza” – „Roest” – Querido – Karol Lesman
Słowenia – „Rdza” – „Rja” – Sodobnost – Klemen Pisk
Niemcy – „Rdza” – „Rost” – Secession – Renate Schmidgall

Ukażą się (prawdopodobnie wszystkie w tym roku):
Niemcy – „Saturnin” – „Saturnin” – Secession – Renate Schmidgall
Rosja – „Dygot” – „Дрожь” – ACT – Denis Viren
Węgry – „Ślady” – Poligraf – Péter Hermann
Macedonia – „Rdza” – Martina – Ilija Trajkovski

AKTUALNOŚCI

muzyczne nowosci wsqn
Będzie ostro – m...

Będzie ostro, poetycko, epicko i sentymentalnie. Wielu z nas brakuje festiwali i różnych wydarzeń kulturalnych… Na osłodę mamy książki, dzięki którym udacie się w sentymentalną podróż i jeszcze raz przeżyjecie te wspaniałe momenty z koncertów. Co nowego ukaże się w ramach muzycznych tytułów? Sprawdźcie sami!

13 godzin w świecie Th...

Tyle trwa audiobook „Złodzieja dusz” Anety Jadowskiej, który jest już dostępny do pobrania na audioteka.com. Kolejne tomy w przygotowaniu. Nagramy całą heksalogię! W maju wypatrujcie drugiej części serii o Dorze Wilk -„Bogowie muszą być szaleni”. Książkę czyta dla Was Joanna Osyda. …

Seria Czas Żniw do słu...

Chcecie odświeżyć sobie trzy pierwsze tomy serii Czas Żniw Samanthy Shannon przed premierą najnowszej części? Wspaniale! Dla wszystkich, którzy wolą książki słuchać niż czytać mamy dobrą wiadomość. Postanowiliśmy nagrać całą serię zupełnie na nowo! Pierwszy tom już jest tutaj. Kolejne pojawią się na stronie…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top