fbpx

19 tytułów naszego wydawnictwa nominowanych w plebiscycie Sportowa Książka Roku 2022

dodano: 3 stycznia 2023
Udostępnij:    Share Share

Rozpoczął się plebiscyt na Sportową Książkę Roku. Do końca stycznia czytelnicy mogą wybierać tytuły w dwóch kategoriach: krajowe oraz zagraniczne publikacje. Każdy może oddać głos na maksymalnie dwie książki w każdej z kategorii. Z 32 nominowanych pozycji aż 19 ukazało się nakładem naszego wydawnictwa.

Polskie tytuły

W kategorii “Polskie publikacje”, Wydawnictwo SQN otrzymało 10 z 19 nominacji. O tytuł powalczą: “9. Mistrzowska passa Juventusu”, “Remanent 2” i “Remanent 3”, “Małgorzata Glinka. Wszystkie odcienie złota”, “Historia Mundiali”, “30 lat Ligi Mistrzów – Tom I”, “Marek Cieślak. Rozliczenie”, “Polska Myśl Szkoleniowa”, “Szybko, szybciej, najszybciej”, “Grzegorz Lato. Król Mundiali”, “Peszkografia. Będzie się działo!”.

Zagraniczne tytuły

W kategorii „Zagraniczne publikacje”, Wydawnictwo SQN otrzymało 9 z 13 nominacji. O tytuł najlepszej książki 2022 roku powalczą: „Szewczenko. Moje życie, moja piłka”, „Piłkarscy hakerzy. O rewolucji w futbolu i sztuce zbierania danych”, „Kimi Raikkonen”, „Janne Ahonen. Oficjalna biografia legendy skoków narciarskich”, „Czerwona kartka”, „Scottie Pippen. Bez krycia”, „Oglądaj koszykówkę jak geniusz”, „Barca. Powstanie i upadek klubu, który ukształtował nowoczesną piłkę nożną” oraz „Adrenalina. Moje nieznane historie”.

Zasady głosowania

Organizatorzy wyróżniają dwa głosowania. Pierwsze – publiczne – dostępne jest na stronie www.plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl i oddane jest w ręce czytelników. Na tej stronie można oddawać głosy na najlepsze książki sportowe napisane przez polskich i zagranicznych autorów.

Drugie z głosowań – ekspertów – jest głosowaniem wewnętrznym, w którym głosuje redakcja Sportowej Książki Roku, współpracownicy oraz zaproszeni dziennikarze związani z rynkiem literatury sportowej.

Gorąco zachęcamy do oddawania głosów na nasze tytuły! KLIK

AKTUALNOŚCI

Autorzy Wydawnictwa SQ...

Gotowi na Targi Książki w Warszawie? Od 16 do 19 maja zapraszamy Was na PGE Narodowy, gdzie trwać będą Targi Książki i Mediów Vivelo 2024, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 49/D15. Nasza niezawodna targowa ekipa będzie miała…

Cztery żywioły magii –...

Fantastyczny dream team powraca! Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz i Milena Wójtowicz – cztery znane autorki polskiej fantastyki – łączą siły w nowej antologii „Cztery żywioły magii”. Ten wyjątkowy biór czterech opowiadań zabierze czytelników w podróż po świecie pełnym żywiołów, tajemnic i przygód. …

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…