fbpx

Janne Ahonen

Oficjalna biografia legendy skoków narciarskich

Data wydania:   29/12/2022

Tłumaczenie:  Marta Laskowska

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   456

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788382104110

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   49,99 zł / ebook:  42,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Janne Ahonen jest żywą ikoną skoków narciarskich. W każdych zawodach, w których brał udział emanował spokojem. W najważniejszych momentach rywalizacji na najwyższym poziomie zachowywał zimną krew, dlatego przylgnął do niego przydomek „Maska”. Fin po długiej i pełnej sukcesów karierze zdecydował się opowiedzieć swoją fascynującą historię w autobiografii.

Ahonen, człowiek o kamiennej twarzy, który nie odzywa się niepotrzebnie, przez całą karierę należał do ulubieńców kibiców. Legendarny skoczek opowiada o kulisach słynnego skoku na 240 metrów wiosną 2005 roku w Planicy, wielkiej rywalizacji z Adamem Małyszem czy zakrapianych podróżach na wielkie turnieje, które przypominały wieczory kawalerskie.

Już w wieku 15 lat dostał się do kadry narodowej. Najpierw zdominował mistrzostwa świata juniorów, a potem, w 1995 roku, gdy miał 17 lat, zgarnął swoje pierwsze seniorskie mistrzostwo świata. W trakcie kariery zdobył 19 medali konkursów rangi mistrzowskiej – w dziejach skoków narciarskich podobny wyczyn stał się tylko udziałem Mattiego Nykänena. Piąte zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni na przełomie lat 2007 i 2008 ukoronowało wybitną karierę Ahonena.

Długo oczekiwana biografia zabiera czytelników w podróż z Jannem dookoła świata – będzie ciekawie, wzruszająco, a czasem i absurdalnie.

OPINIE O KSIĄŻCE

„Maska”, „Niemowa”, „Milczący Fin” – to najbardziej popularne w Polsce określenia Janne Ahonena. Ta biografia nie zmienia tego stereotypu, bo sam Janne mówi w niej niewiele. Jego życiowe losy i wybory na tle specyfiki oraz historii skoków narciarskich poznajemy głównie z opowiadań najbliższych i znajomych z lat sportowej kariery, bo jak nazywa to sam bohater: „…W świecie skoczka z problemami trzeba sobie radzić bez mówienia o nich wszystkim dookoła i wymyślania usprawiedliwień, najlepiej zachować wszystko dla siebie. Na tym polega bycie Finem…”. Dzięki tej książce dowiadujemy się jednak naprawdę wiele…
Stanisław Snopek, TVP SPORT, komentator skoków narciarskich

Książka o Ahonenie jest zupełnie inna niż mimika jego twarzy – kolorowa, wielowymiarowa, wywołująca uśmiech. Jeżeli jesteście dziećmi małyszomanii, to koniecznie powinniście poznać świat jednego z jego głównych rywali.
Michał Korościel, Radio Zet/Eurosport

Szczęśliwi Ci, którzy mieli możliwość obserwowania jak „Człowiek Maska” tworzył swoją niesamowitą historię. Ta książka to wspaniała podróż przez sportowy, ale także osobisty, prywatny życiorys jednego z najlepszych skoczków w historii. Ciekawostka goni ciekawostkę, jedna niesamowita historia przechodzi w drugą. Tu poznaje się nie tylko Ahonena, ale także najnowszą historię fińskich skoków, które jak się okazuje skrywały wiele, czasem sensacyjnych tajemnic.
Sebastian Szczęsny, Eurosport

Myślicie, że znacie legendarnego Janne Ahonena? Ta książka pokazuje zupełnie inne oblicze gwiazdy skoków. Na skoczni często sprawiał wrażenie sportowca ze stali i pozbawionego emocji. Ale przyszło mu za to zapłacić wysoką cenę. Historie opowiedziane w tej biografii wstrząsnęły środowiskiem skoków i zmieniły postrzeganie tej dyscypliny.
Piotr Majchrzak, Viaplay

Ostatni prawdziwie wielki fiński skoczek. Człowiek w masce, który gonił niedoścignione marzenie o indywidualnym medalu Igrzysk Olimpijskich. Przez całą karierę niedostępny, ale w tej książce otwiera skrywane tajemnice.
Wojciech Piela, Kanał Sportowy/Viaplay

BIOGRAM

Autor bez zdjęcia

Janne Ahonen

(ur. 11 maja 1977 roku)
Legendarny skoczek narciarski. Dwukrotny drużynowy srebrny medalista olimpijski. Dziesięciokrotny medalista mistrzostw świata. W swojej karierze dwukrotnie sięgał po kryształową kulę oraz zwyciężał 36 konkursów tego cyklu. Jest jedynym skoczkiem w historii, który wygrał pięć edycji Turnieju Czterech Skoczni.

AKTUALNOŚCI

dar krwi
Konkurs – „...

Dokładnie 23 listopada 2022 roku miała miejsce polska premiera książki „Dar krwi”. Fascynująca historia, choć teoretycznie znana, uzyskuje zupełnie inny wydźwięk. S.T.Gibson fenomenalnie przestawiła opowieść o żonach hrabiego Draculi. To powieść pełna pożądania, obsesji i kontroli. W związku z premierą książki…

3460 stron o futbolu. ...

Od kilku dni kibice żyją wyłącznie piłkarskim mundialem, na którą to imprezę szykowali się od miesięcy. My też nie próżnowaliśmy w tym okresie, przygotowując dla czytelników aż 8 książkowych nowości. To łącznie 3460 stron dobrego czytania o futbolu, niekoniecznie tylko przed i w trakcie mundialu, ale również…

Samantha Shannon
„Korzenie chaosu” R...

Samantha Shannon w swoim cyklu „Korzenie chaosu” odnosi się do bardzo aktualnych tematów. Do tematów, które są bliskie współczesnym kobietom. Osadzenie w historyczno-fantastycznym klimacie sprawia, że wydźwięk haseł „równouprawnienie”  i „feminizm” jest bardzo mocny w kontekście bohaterek. „Dzień nastania nocy” to druga część cyklu….

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top