fbpx

Janne Ahonen

Oficjalna biografia legendy skoków narciarskich

Data wydania:   29/12/2022

Tłumaczenie:  Marta Laskowska

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   456

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788382104110

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   49,99 zł / ebook:  42,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

 

Janne Ahonen jest żywą legendą skoków narciarskich. Niezależnie od rangi zawodów nigdy nie tracił spokoju. Fin po długiej i pełnej sukcesów karierze zdecydował się opowiedzieć o swojej fascynującej historii w oficjalnej biografii.

Człowiek o kamiennej twarzy rozlicza się ze światem skoków narciarskich i wprost opowiada o kulisach słynnego lotu na 240 metrów w Planicy, wielkiej rywalizacji z Adamem Małyszem, podczas której grożono mu śmiercią, treningach w mroźnej Finlandii czy zakrapianych podróżach na wielkie turnieje, które często przypominały wieczory kawalerskie.

Poznaj historię wybitnego skoczka, który wygrywając pięciokrotnie turniej Czterech Skoczni, ustanowił rekord, który do dziś nie został pobity. To Janne Ahonen, jakiego jeszcze nie znaliście.

 

FILM PROMOCYJNY


OPINIE O KSIĄŻCE

„Maska”, „Niemowa”, „Milczący Fin” – to najbardziej popularne w Polsce określenia Janne Ahonena. Ta biografia nie zmienia tego stereotypu, bo sam Janne mówi w niej niewiele. Jego życiowe losy i wybory na tle specyfiki oraz historii skoków narciarskich poznajemy głównie z opowiadań najbliższych i znajomych z lat sportowej kariery, bo jak nazywa to sam bohater: „…W świecie skoczka z problemami trzeba sobie radzić bez mówienia o nich wszystkim dookoła i wymyślania usprawiedliwień, najlepiej zachować wszystko dla siebie. Na tym polega bycie Finem…”. Dzięki tej książce dowiadujemy się jednak naprawdę wiele…
Stanisław Snopek, TVP SPORT, komentator skoków narciarskich

Książka o Ahonenie jest zupełnie inna niż mimika jego twarzy – kolorowa, wielowymiarowa, wywołująca uśmiech. Jeżeli jesteście dziećmi małyszomanii, to koniecznie powinniście poznać świat jednego z jego głównych rywali.
Michał Korościel, Radio Zet/Eurosport

Szczęśliwi Ci, którzy mieli możliwość obserwowania jak „Człowiek Maska” tworzył swoją niesamowitą historię. Ta książka to wspaniała podróż przez sportowy, ale także osobisty, prywatny życiorys jednego z najlepszych skoczków w historii. Ciekawostka goni ciekawostkę, jedna niesamowita historia przechodzi w drugą. Tu poznaje się nie tylko Ahonena, ale także najnowszą historię fińskich skoków, które jak się okazuje skrywały wiele, czasem sensacyjnych tajemnic.
Sebastian Szczęsny, Eurosport

Myślicie, że znacie legendarnego Janne Ahonena? Ta książka pokazuje zupełnie inne oblicze gwiazdy skoków. Na skoczni często sprawiał wrażenie sportowca ze stali i pozbawionego emocji. Ale przyszło mu za to zapłacić wysoką cenę. Historie opowiedziane w tej biografii wstrząsnęły środowiskiem skoków i zmieniły postrzeganie tej dyscypliny.
Piotr Majchrzak, Viaplay

Ostatni prawdziwie wielki fiński skoczek. Człowiek w masce, który gonił niedoścignione marzenie o indywidualnym medalu Igrzysk Olimpijskich. Przez całą karierę niedostępny, ale w tej książce otwiera skrywane tajemnice.
Wojciech Piela, Kanał Sportowy/Viaplay

BIOGRAM

Autor bez zdjęcia

Janne Ahonen

(ur. 11 maja 1977 roku)
Legendarny skoczek narciarski. Dwukrotny drużynowy srebrny medalista olimpijski. Dziesięciokrotny medalista mistrzostw świata. W swojej karierze dwukrotnie sięgał po kryształową kulę oraz zwyciężał 36 konkursów tego cyklu. Jest jedynym skoczkiem w historii, który wygrał pięć edycji Turnieju Czterech Skoczni.

AKTUALNOŚCI

Wiosenne (i nie tylko)...

  Wiosna nowościami stoi! Aż pięć nowych fantastycznych tytułów pojawi się wiosną w ofercie Wydawnictwa SQN Imaginatio. Na dwie kolejne poczekamy ciut dłużej, ale my już wiemy, że będzie warto. Nie możemy się doczekać. Dlatego dziś chcemy krótko opowiedzieć wam o nowościach. …

Nagroda dla Anety Jado...

W piątek, 10 marca zostały ogłoszone wyniki ósmej edycji Plebiscytu Książka Roku Lubimyczytać.  Głosowanie odbywało się aż w czternastu kategoriach. Oddano prawie 200 000 głosów. Nominację do Plebiscytu otrzymało 130 tytułów. W tym gronie znalazły się także książki wydane przez nas. Aneta Jadowska na podium …

Ruszyła przedsprzedaż ...

 Najnowsza książka Samanthy Shannon dostępna w przedsprzedaży tylko na SQN Store. Samantha Shannon powraca! Urodzona w 1991 roku w Londynie pisarka rozpoczęła karierę w wieku 15 lat. Jej powieści znane są na całym świecie, a Czas Żniw został przetłumaczony na dwadzieścia…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top