fbpx

Jest już teaser „Święta ognia”! Film w kinach od 6 października

dodano: 28 sierpnia 2023
Udostępnij:    Share Share

„Święto Ognia” trafi do polskich kin już 6 października! To produkcja wyreżyserowana przez Kingę Dębską, znaną widzom z takich produkcji jak „Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa” oraz „Zupa nic”. W sieci pojawił się właśnie teaser filmu, który publikujemy poniżej. To adaptacja literackiego bestsellera Jakuba Małeckiego, który zdobył Nagrodę Literacką im. Norwida.

Fabuła skupia się na przekraczaniu granic – zarówno tych wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Opowiada historię ludzi, którzy pragną czegoś więcej, ale w pogoni za swoimi celami muszą stawić czoła konsekwencjom swoich wyborów. W tle rozgrywa się także rodzinna tajemnica, która przez wiele lat czekała na swoje odkrycie.

Oficjalny zwiastun filmu już dostępny na platformie YouTube daje nam przedsmak tego, co możemy spodziewać się w kinach. Widzimy w nim migawki namiętności, wzruszeń oraz niezwykłej magii, którą reżyserka wplata w swoje dzieło.


Jednym z głównych wątków jest niezapomniana miłość, która pozostawia ślad w sercu na zawsze. W obsadzie znajdują się debiutująca na dużym ekranie studentka Akademii Teatralnej, Paulina Pytlak, oraz utalentowana tancerka Baletu Narodowego, Joanna Drabik. To właśnie ich postaci będą walczyć z przeciwnościami losu, starając się odnaleźć sens w życiu i spełnić swoje pragnienia.

Towarzyszyć im będą doświadczeni aktorzy, tak jak Tomasz Sapryk, Kinga Preis, Karolina Gruszka, Katarzyna Herman i Mariusz Bonaszewski. Ta wyjątkowa mieszanka talentów zapowiada widowisko pełne niezapomnianych interpretacji i momentów, które poruszą widzów do głębi.

Kinga Dębska określiła „Święto Ognia” jako swój najbardziej czuły i delikatny film. To projekt, który ma szansę trafić do serc widzów nie tylko poprzez swoją magię, ale również bogactwo emocji, które zostaną przekazane na ekranie.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać z niecierpliwością na 6 października, kiedy to „Święto Ognia” rozpali kinowe ekrany i zapewni nam niezapomniane chwile wypełnione magią, miłością i niezwykłymi losami bohaterów.

„Święto Ognia” na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Ogłoszono listę filmów, które wezmą udział w 48. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku o kwalifikację do Konkursu ubiegało się aż 60 produkcji. Do Konkursu Głównego zakwalifikowało się 16 z nich, w tym „Święto ognia” na podstawie książki Jakuba Małeckiego pod tym samym tytułem.

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 18-23 września 2023 r i wtedy też poznamy zwycięzców. Jesienią film będzie można obejrzeć w kinach w całej Polsce. Więcej o nominacji TUTAJ

 

AKTUALNOŚCI

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…

Klimatyczni i Kultural...

23 marca 2024 roku miasto Pobiedziska stało się areną niezwykłej inicjatywy, łączącej miłość do książek z troską o nasze środowisko. Okraszona kulturalnymi wydarzeniami akcja Klimatyczni i Kulturalni, zainicjowana przez pisarza Marcina Mortkę we współpracy z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, miała na celu nie tylko sadzenie drzew,…

Serial na podstawie „R...

Już w najbliższy czwartek, 29 lutego na Prime Video długo wyczekiwana premiera serialu „Czerwona Królowa”, który jest adaptacją książki „Reina Roja. Czerwona Królowa” Juana Gómeza-Jurado. Trylogia, którą otwiera „Reina Roja”, ukazała się  nakładem Wydawnictwa SQN w kwietniu 2023 roku i szybko podbiła serca polskich czytelników! Teraz czas…