fbpx
20lecie Marcin Mortka

Jubileusz Marcina Mortki

dodano: 31 października 2023
Udostępnij:    Share Share

Marcin Mortka, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy fantasy, w tym roku świętuje 20-lecie pracy twórczej. W ciągu dwóch dekad pisarz stworzył takie postacie jak Edmund Kociołek, Tappi, Bruno Calazzo, Kapitan Roland Wywijas czy Mads Voorten, a to tylko ułamek mortkowej ekipy bohaterów, którzy bawią i ciekawią swoimi przygodami. To właśnie w październiku 2003 roku zadebiutował swoją pierwszą powieścią „Ostatnia saga”, otwierając drzwi do niezliczonych fantastycznych krain.

Marcin Mortka jubileusz

Kim jest Marcin Mortka?

 

Marcin Mortka jest autorem, którego zdecydowanym atutem jest niekończąca się kreatywność i poczucie humoru. Jego dzieła to podróże w różne miejsca stworzone od podstaw jak Rozkrzyczane Krainy, które noszą Madsa Voortena i jego Straceńców, do tych całkiem realnych jak Finlandia w Pasie Ilmarinena. Mortka w każdej książce czaruje czytelnika dbałością o jego komfort czytania i wchodzenia w nowe rozbudowane uniwersa. Poczucie humoru zaś sprawia, że książki Marcina czytelnikowi sprawiają dużo przyjemności i dostarczają rozrywki. To właśnie te elementy sprawiają, że czytelnik z łatwością przenosi się do stworzonych przez Mortkę światów, czując, jak magia literatury ożywa. Można to poczuć nie tylko podczas czytania, ale także przy słuchaniu audiobooków.

Nie można jednak zapominać, że Marcin Mortka to także autor książek dla dzieci. W tym gatunku zadebiutował w 2012 roku, oczarował dzieci serią „Tappi”. Jego twórczość dla najmłodszych czytelników jest równie magiczna i pełna uroku. Dziecięce książki Mortki często zawierają wartościowe przesłania, które pomagają młodym czytelnikom zrozumieć świat i rozwijać swoją wyobraźnię. Marcin w książkach dla najmłodszych przemyca wartości, które są mu bliskie, na przykład zamiłowanie do ekologii, natury i wartości rodzinne. Bardzo chętnie odbywa spotkania autorskie z młodymi czytelnikami, zarażając miłością do czytania.

Więcej o Marcinie Mortce możecie dowiedzieć się dzięki produkcji Marcina Okoniewskiego, który miał okazję spędzić dzień z naszym Autorem i podejrzeć jego przyzwyczajenia i upodobania.

 

Jubileusz 20-lecia pracy pisarskiej

 

Jubileusz pracy pisarskiej to doskonała okazja, by odkryć lub ponownie zgłębić książki Marcin Mortki. W ciągu 20 lat pracy pisarskiej pisarz zdobył uznanie czytelników oraz krytyków, ale przede wszystkim CZYTELNIKÓW. Jest nie tylko autorem, lecz również inspiracją dla innych pisarzy oraz miłośników literatury fantastycznej. Do naszego wydawnictwa Marcin dołączył w 2021 roku książką „Nie ma tego złego”, ale zdążył wydać już u nas 17 książek. Premiera kolejnej – „Ostrza Burzy” z cyklu Straceńców Madsa Voortena – planowana jest na grudzień tego roku. A wiosną ukaże się następna część przygód najdzielniejszego kucharza w Dolinie – Edmunda Kociołka.

 

Gratulujemy Marcinowi Mortce 20 lat magicznej opowieści i życzymy mu dalszych sukcesów w tworzeniu literackich czarów. A fanom jego twórczości życzymy kolejnych fascynujących godzin spędzonych na czytaniu i słuchaniu stworzonych przez niego historii!

AKTUALNOŚCI

Serial na podstawie „R...

Już w najbliższy czwartek, 29 lutego na Prime Video długo wyczekiwana premiera serialu „Czerwona Królowa”, który jest adaptacją książki „Reina Roja. Czerwona Królowa” Juana Gómeza-Jurado. Trylogia, którą otwiera „Reina Roja”, ukazała się  nakładem Wydawnictwa SQN w kwietniu 2023 roku i szybko podbiła serca polskich czytelników! Teraz czas…

Akcja charytatywna ...

Marcin Mortka, znany polski autor literatury fantasy i pasjonat ekologii, wraz z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, zaprasza do udziału w wyjątkowej inicjatywie ,,Klimatyczni i Kulturalni”, która ma na celu sadzenie drzewek lip w malowniczym miasteczku Pobiedziska. Kontynuacja przygód Kociołka i jego drużyny! Marcin Mortka…

Nasze książki nagrodzo...

Plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2023 dobiegł końca, a organizatorzy ogłosili już oficjalne wyniki. Po podsumowaniu wszystkich głosów czytelników i podaniu do wiadomości decyzji podjętych przez kapitułę, okazało się, że książki wydane przez nasze Wydawnictwo zgarnęły nagrody w aż czterech z pięciu kategorii. Sportowa Książka Roku…