fbpx

Karaibska odyseja

Bazyliszek, sztorm i morski kamień

Autor:  Marcin Mortka 

Data wydania:   23/08/2023

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   496

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788383300603

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   49,99 zł / ebook:  42,99 zł

Seria:   Karaibska krucjata, tom: 1

Książki w serii:  

tom: 1
tom: 0.5

OPIS Z OKŁADKI

William O’Connor, były kapitan okrętu kaperskiego, a obecnie szczęśliwy mąż i plantator, powoli dochodzi do wniosku, że chyba jednak szczęśliwy nie jest, zwłaszcza po tym, jak jego serdeczny przyjaciel, Vincent Fowler, pokazuje mu zgrabną fregatę na sprzedaż. William nabiera więc z wolna ochoty, by popełnić życiowy błąd, ale uprzedza go przeznaczenie, które zrzuca mu na głowę klęskę żywiołową. Dosłownie.

A potem nie ma już czasu na nic. Trzeba przecież uciekać przed lufami wrogiego okrętu, ratować damy z opresji (nawet jeśli miano dam nie do końca do nich pasuje), walczyć z prastarymi demonami, zmagać się ze sztormem i paskudną klątwą, rozgryźć spisek rządowy i okiełznać pewnego krokodyla, ale przede wszystkim William musi zbadać, na czym polegało drugie życie jego ukochanej żony Manueli.

Mnóstwo roboty jak na jednego człowieka, ale od czego ma się przyjaciół, załogę i pomyślne wiatry?

FILM PROMOCYJNY


OPINIE O KSIĄŻCE

Przygody, potwory, tajemnicze wyspy i cenne artefakty… a to wszystko podlane rumem i niepodrabialnym Mortkowym humorem. Bawiłam się świetnie i Wy też będziecie!
Joanna Mika, redaktorka

Kilka słów o O’Connorze:

O’Connor? Tak, słyszałem o nim. Nic dobrego, zaznaczam. Może i umie salwę burtową odpalić czy abordaż poprowadzić, ale finezji to u gościa za grosz, a do tego pantoflarz! Niby się kłóci z tą swoją Manuelą, niby nawet na swoim stawia, ale mnie nie oszuka. Panto… A ty co się szczerzysz, Mandragora? Co ci tak wesoło? W mordę chcesz?
Roland Wywijas

Nigdy nie rozumiałam, dlaczego morze i żeglarstwo jest uważane za domenę męską. Może i faceci mają więcej siły, by ciągnąć za liny czy pchać armaty, ale założę się, że my byśmy to sprawniej ogarnęły. Weźmy takiego O’Connora dla przykładu? Miota się po tych morzach, strzela, goni się z innymi kapitanami, przebija się przez sztormy… Kompletna dziecinada. Gdzie w tym sens i pożytek? Że co? Że dla kobiety do robi? A, cóż, to trochę zmienia postać rzeczy, ale i tak wnioskuje, że na każdym okręcie powinna być przynajmniej jedna kobieta oficer! Przynajmniej! Która za mną?
Sara Edmundowa z karczmy „Pod Kaprawym Gryfem”

Słyszałem o nim! Wilk morski jakich mało! Natomiast ta jego załoga.. Yo-ho-ho i butelka rumu, banda moczymortek!
Kapitan Jacek Wróbel

BIOGRAM

Marcin Mortka

Autor wielu powieści fantasy i jeszcze większej ilości książek dla dzieci, tłumacz, lektor języków obcych i poszukiwacz świętego spokoju.

Niepoprawny optymista, zawzięty domator, niepowstrzymany gawędziarz i wielbiciel historii oraz ostrej muzyki. Sercem i duszą oddany rodzinie oraz książkom w każdej postaci. Od wielu lat próbuje zostać prawdziwym hobbitem.

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się nowa powieść Marcina Mortki Nie ma tego Złego.

AKTUALNOŚCI

Autorzy Wydawnictwa SQ...

Gotowi na Targi Książki w Warszawie? Od 16 do 19 maja zapraszamy Was na PGE Narodowy, gdzie trwać będą Targi Książki i Mediów Vivelo 2024, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 49/D15. Nasza niezawodna targowa ekipa będzie miała…

Cztery żywioły magii –...

Fantastyczny dream team powraca! Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz i Milena Wójtowicz – cztery znane autorki polskiej fantastyki – łączą siły w nowej antologii „Cztery żywioły magii”. Ten wyjątkowy biór czterech opowiadań zabierze czytelników w podróż po świecie pełnym żywiołów, tajemnic i przygód. …

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…