fbpx

Holyfield. Droga wojownika

Data wydania:   08/11/2023

Tłumaczenie:  Jakub Michalski

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   392

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788382109931

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   54,99 zł / ebook:  44,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

„Nie liczy się wielkość człowieka, ale wielkość jego serca”.

Wychował się w skrajnym ubóstwie i w dzieciństwie wcale nie imponował warunkami fizycznymi. Miał jednak coś, czego nie mieli inni: spryt ulicznika i żelazną wolę. To dzięki nim zburzył mur zbudowany z przeciwności losu i został jedynym w historii czterokrotnym mistrzem świata wagi ciężkiej.

W tej książce Evander Holyfield opowiada o tym, jak nie dał się sprowokować Mike’owi Tysonowi mimo odgryzionego kawałka ucha, przedstawia kulisy trylogii z Riddickiem Bowe’em, która porwała fanów boksu, a także wspomina ekscytujące pojedynki z George’em Foremanem, Lennoxem Lewisem czy Johnem Ruizem.

Droga wojownika to opowieść o problemach, z jakimi Holyfield zmagał się jako pięściarz, ale także o tym, jak bardzo zmieniły one jego życie. I dowód, że nigdy nie warto się poddawać. Tak jak nie poddał się Holyfield, nawet wtedy, gdy stracił szansę na złoty medal olimpijski na skutek kontrowersyjnej dyskwalifikacji, czy wówczas, gdy błędnie zdiagnozowano u niego chorobę serca, co zmusiło go do krótkotrwałej emerytury.

Poznaj historię pięściarza, dla którego nie liczyła się tylko wysokość kontraktu. Człowieka, który nigdy nie kalkulował, z kim ma większe szanse, ale wychodził na ring i podejmował rękawicę, dzięki czemu zyskał dozgonny szacunek rywali i kibiców.

FILM PROMOCYJNY


OPINIE O KSIĄŻCE

Kilka razy rozmawiałem z Holyfieldem. To przemiły facet, ale w ringu zmieniał się w najtwardszego gladiatora. W tej biografii ujawnia, jak w amatorskich czasach bił się z Tysonem, co zrobił po wygranej walce Żelaznym Mikiem, który odgryzł mu kawałek ucha, i jak walczył o mistrzostwo świata, choć miał… zawał serca w ringu!!! Trzeba przeczytać tę fascynującą opowieść.
Andrzej Kostyra

Bardzo dobra autobiografia. Nie kłóci mi się z obrazem Holyfielda, którego walki wielokrotnie komentowałem. Evander to nieustraszony mistrz wagi ciężkiej, człowiek o stalowym spojrzeniu. Jego trener Don Turner powiedział kiedyś: „Sam się tego spojrzenia boję”. Mike Tyson mógłby to potwierdzić.
Janusz Pindera, Komentator i Publicysta

Evander Holyfield był jedną z fundamentalnych postaci złotej ery wagi ciężkiej. Kibice do dzisiaj z rozrzewnieniem wspominają czasy świetności „Real Deala”, który walczył z najlepszymi pięściarzami i znacząco wpłynął na historię boksu. Losy Amerykanina to również tak charakterystyczna dla pięściarstwa wędrówka na szczyt, upadek w otchłań i kolejna wspinaczka. Czas poznać prawdę Holyfielda.
Piotr Jagiełło, TVP Sport

Evander Holyfield przyjął więcej ciosów od życia niż od rywali w ringu. Nie miał głowy do interesów. Podjął wiele irracjonalnych decyzji. Czempionem był jednak wybitnym. Stawił czoła gigantom boksu, takim jak Foreman, Holmes, Bowe, Tyson czy Lewis. Amerykanin za pomocą rękawic stworzył lepsze trylogie niż niejeden reżyser filmowy. Jego biografia to opowieść o wielkich walkach i odkupieniu.
Marcin Mendelski, Nieobiektywny kibic

AKTUALNOŚCI

18. Rocznica debiutu J...

26 listopada 2023 roku to szczególna data dla miłośników literatury fantastycznej. To właśnie tego dnia, 18 lat temu, ukazała się pierwsza książka Jakuba Ćwieka – Kłamca.   Książka Kłamca, to zbiór opowiadań, które przenoszą czytelnika w mroczny, niezwykły świat, gdzie istoty…

Piąta pora roku oraz K...

BookRiot, ceniona platforma literacka, zestawiająca najważniejsze dzieła z różnych gatunków, stworzyła listę Najbardziej Wpływowych Książek Fantasy Ostatnich 10 Lat. Mamy zaszczyt ogłosić, że dwie z naszych książek, Piąta Pora Roku oraz Królowie Dary, znalazły się w tym prestiżowym zestawieniu. Piąta Pora Roku, autorstwa  to…

Dzień nastania nocy no...

Zagłosuj na najlepsze książki roku w 15. edycji nagród Goodreads Choice Awards, jedną z ważniejszych nagród literackich przyznawanych przez czytelników.   Jak co 12 miesięcy portal Goodreads zaprosił swoich użytkowników do głosowania w plebiscycie na najlepszą książkę ostatniego roku. Runda otwierająca plebiscyt rozpoczęła…