fbpx

Księga Beastie Boys

Data wydania:   22/11/2023

Tłumaczenie:  Jakub Michalski

Format:  165 x 235 mm

Ilość stron:   576

Oprawa:   twarda

ISBN:   9788382107180

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   149 zł / ebook:  149 zł

OPIS Z OKŁADKI

Jedna z najlepszych książek roku według Rolling Stone, The Guardian i Paste!

Powstali w 1981 roku w Nowym Jorku jako zespół hardcorowy, a stali się światową legendą hip-hopu. Oto pełnoprawna historia Beastie Boys przedstawiona po raz pierwszy słowami członków zespołu. Adam „Ad-Rock” Horovitz i Michael „Mike D” Diamond prezentują nieznane i zabawne opowieści o tym, jak z nastoletnich punków stali się początkującymi raperami. Mówią o współpracy z Russellem Simmonsem i Rickiem Rubinem, sukcesie debiutanckiego albumu Licensed to III, który stał się pierwszym hiphopowym albumem na szczycie list przebojów, zamieszaniu po zerwaniu z wytwórnią Def Jam, przeprowadzce do Los Angeles oraz odrodzeniu się z albumem Paul’s Boutique, który zredefiniował gatunki muzyczne.

Księga Beastie Boys przybliża czytelnikom ewolucję zespołu jako muzyków i ich zaangażowanie społeczne przy tworzeniu klasycznych albumów, takich jak Check Your Head, Ill Communication i Hello Nasty. Dodatkowo autorzy opisują kulisy związane z organizacją Tibetan Freedom Concert, którego patronem był zmarły już Adam „MCA” Yauch. A wszystko to okraszone historiami, które pomagają zrozumieć, dlaczego od ponad trzydziestu lat ten zespół ma niezatarty wpływ na kulturę popularną.

Ta publikacja zachwyca nie tylko narracją z pierwszej ręki, dzięki której przeniesiesz się na ulice Nowego Jorku lat 80., ale też nieznanymi zdjęciami, oryginalnymi ilustracjami, książką kucharską od szefa kuchni zespołu Roya Choi, powieścią graficzną, mapą Nowego Jorku związaną z Beastie Boys, playlistami składanek, utworami autorstwa gości i wieloma innymi niespodziankami.

Księga Beastie Boys to dzieło wyjątkowe, które wychodzi daleko poza ramy muzycznego pamiętnika. To prawdziwa biblia dla fanów zespołu, muzyki i popkultury.

FILM PROMOCYJNY


OPINIE O KSIĄŻCE

Fascynująca, bogata książka z portretami i szczegółami, które unoszą się w feerii barw… Podobnie jak w przypadku ich albumów, struktura książki jest lirycznym, trzyosobowym splotem… Tematem tej książki jest przyjaźń, na równi z muzyką, sławą i Nowym Jorkiem.
The New York Times Book Review

Obłędna, poruszająca… swoją dziką różnorodnością stylów przypomina płyty Beastie Boys.
Rolling Stone

BIOGRAM

Autor bez zdjęcia

Michael Diamond

Znany również jako Mike D, jest jednym z założycieli Beastie Boys. Urodził się 20 listopada 1965 roku w Nowym Jorku. Wraz z Adamem Yauchem (MCA) i Adamem Horovitzem (Ad-Rockiem) tworzyli trzon tej kultowej grupy hiphopowej. Diamond był nie tylko jej wokalistą, ale również grał na perkusji. Jego wkład w tworzenie muzyki zespołu obejmował zarówno teksty, jak i produkcję. Jego charakterystyczny głos i flow przyczyniły się do sukcesu zespołu. Poza muzyką Michael Diamond był również zaangażowany w różne projekty artystyczne i kulturalne. Jego pasje obejmowały sztukę, modę oraz działalność w branży filmowej. Wspólnie z pozostałymi członkami Beastie Boys był odpowiedzialny za wiele innowacyjnych teledysków, które wpłynęły na rozwój sztuki wideoklipu.
Autor bez zdjęcia

Adam Keefe Horovitz

Bardziej znany jako Ad-Rock, to kolejny z założycieli i ważna postać w zespole Beastie Boys. Urodził się 31 października 1966 roku w South Orange, New Jersey. Ad-Rock był głównym gitarzystą i jednym z wokalistów grupy. Jego riffy i melodie gitarowe stanowiły ważny element kompozycji utworów, łącząc rockowe brzmienia z hiphopowymi rytmami. To połączenie stylów było charakterystyczne dla Beastie Boys i znacząco wpłynęło na rozwój muzyki hiphopowej. Ad-Rock nie tylko grał na gitarze, ale również był zaangażowany w produkcję muzyczną. Wspólnie z innymi członkami zespołu pracował nad pisaniem utworów, eksperymentując z różnymi dźwiękami i sample’ami. Jego kreatywność była kluczowa dla ewolucji brzmienia Beastie Boys.

AKTUALNOŚCI

Autorzy Wydawnictwa SQ...

Gotowi na Targi Książki w Warszawie? Od 16 do 19 maja zapraszamy Was na PGE Narodowy, gdzie trwać będą Targi Książki i Mediów Vivelo 2024, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 49/D15. Nasza niezawodna targowa ekipa będzie miała…

Cztery żywioły magii –...

Fantastyczny dream team powraca! Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz i Milena Wójtowicz – cztery znane autorki polskiej fantastyki – łączą siły w nowej antologii „Cztery żywioły magii”. Ten wyjątkowy biór czterech opowiadań zabierze czytelników w podróż po świecie pełnym żywiołów, tajemnic i przygód. …

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…