fbpx

SQN Originals: Jordan Henderson. Autobiografia kapitana Liverpoolu

Autor:  Jordan Henderson 

Data wydania:   29/09/2023

Tłumaczenie:  Radek Chmiel

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   364

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788383300696

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   44,99 zł / ebook:  39,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Kapitan. Ojciec. Nieustraszony ambasador. Lider z prawdziwego zdarzenia.

Jordan Henderson ma wszystkie te cechy i dlatego jest jednym z najbardziej szanowanych piłkarzy swojego pokolenia.

W autobiografii opowiada, jak jego dziecięca miłość do piłki stała się wszechogarniającą pasją, która doprowadziła go do spełnienia marzenia – reprezentowania barw Sunderlandu, klubu z miasta, w którym się urodził. Po transferze do Liverpoolu w czerwcu 2011 roku Jordan miał trudności z adaptacją u kolejnych trenerów – sir Kenny’ego Dalglisha i Brendana Rodgersa – ale ostatecznie ugruntował swoją pozycję na Anfield jako żywioł w środku pola.

W 2015 roku Jordan przejął opaskę kapitańską po zasłużonym kapitanie Liverpoolu, Stevenie Gerrardzie. Pod przywództwem Hendersona Liverpool zdobył wszystko, co tylko możliwe: sięgnął po sześć trofeów, wygrał Ligę Mistrzów i Premier League, co zapewniło klubowi z Anfield pierwsze mistrzostwo Anglii od 30 lat.

Anglik przedstawia swoją dziesięcioletnią podróż z The Reds oraz spojrzenie na życie zarówno z perspektywy piłkarza, jak i głowy rodziny.

To lektura obowiązkowa nie tylko dla fanów Liverpoolu, lecz także dla miłośników piłki nożnej na całym świecie. I szczera opowieść zza kulis zawodnika, który odgrywał ważną rolę w heavymetalowym koncercie Jürgena Kloppa.

 

Widzieliście, jak stawał się legendą Liverpoolu, obserwowaliście go, gdy wraz z Jude’em Bellinghamem prowadził Anglię w mistrzostwach świata. Teraz przygotujcie się na poznanie prawdziwego Jordana Hendersona, zarówno na boisku, jak i poza nim…

Świetnie opowiedziana historia z wyjątkowo otwartym przedstawieniem tego, co dzieje się na boisku podczas niezwykle ważnych meczów… Idealna książka dla wszystkich fanów piłki nożnej.
PLEBISCYT SPORTOWA KSIĄŻKA ROKU „DAILY MAIL”

OPINIE O KSIĄŻCE

W historii Hendersona nie chodzi tylko o piłkę nożną – to historia człowieka, który z nieśmiałego młokosa staje się liderem jednego z największych klubów piłkarskich na świecie. Pokazuje, jak nie wątpić w swoje umiejętności i jak wykorzystać to, co w tobie najlepsze, aby osiągnąć własne cele i marzenia oraz motywować kolegów i świecić przykładem. To fascynująca opowieść, a porady Jordana Hendersona mogą być wykorzystane nie tylko na boisku, ale również na co dzień. Lektura tej książki może pomóc stać się lepszym liderem i pozostać tak ludzkim w tej roli, jak to tylko możliwe.
Radek Chmiel, tłumacz

Przejęcie opaski kapitana po Stevenie Gerrardzie to arcytrudne zadanie i Henderson dobrze o tym wiedział. Książka nie jest historią boiskowego magika. Przeczytajcie opowieść o skromnym chłopaku, który dzięki uporowi i pracy wznosił tak długo wyczekiwane przez fanów LFC trofea.
Anna Czytowska, Radio Nadzieja

Słynny „Hendo” w trakcie swojej przygody na Anfield przeszedł długą drogę, która nie była usłana różami. Początkowo na siłę chciano zrobić z niego nowego Gerrarda, by po niedługim czasie określić go mianem niewypału transferowego. Dopiero jego wyjątkowa relacja z Kloppem pozwoliła mu stać się kapitanem, który po 30 latach oczekiwania wzniósł puchar za wygranie mistrzostwa Anglii przed obliczem legendarnej trybuny The Kop.
Damian Święcicki, Nieobiektywny kibic

Człowiek, który spełnił dziecięce marzenie, wygrał wszystko, ale pozostał normalny, szczery i świadomy swoich ograniczeń. Choć po 12 latach odszedł z Liverpoolu, to z każdego jego zdania bije miłość do tego do klubu i pasja do futbolu.
Radosław Przybysz, Meczyki.pl

Droga Hendersona na szczyt nie była usłana różami. Nawet w okresie największych sukcesów kwestionowano jego wkład w triumfy drużyny. Pomocnik postanowił się otworzyć i rzucił nowe światło na swoją przygodę w Liverpoolu. Z tej perspektywy historia wygląda zupełnie inaczej. To obowiązkowa lektura dla każdego fana The Reds.
Jakub Schulz, Angielskie Espresso

BIOGRAM

Autor bez zdjęcia

Jordan Brian Henderson

To wychowanek Sunderlandu, w którym przeszedł wszystkie szczeble piłkarskiego rzemiosła, i wieloletni kapitan Liverpoolu. Razem z The Reds święcił największe sukcesy w karierze – zdobył mistrzostwo Anglii (pierwsze od 30 lat dla klubu), wzniósł uszaty puchar i trofeum za klubowe mistrzostwo świata FIFA. Poza boiskiem w trakcie pandemii COVID-19 aktywnie wspierał brytyjską służbę zdrowia, czym zasłużył sobie na przyznany mu w 2021 roku Order Imperium Brytyjskiego.

AKTUALNOŚCI

Akcja charytatywna ...

Marcin Mortka, znany polski autor literatury fantasy i pasjonat ekologii, wraz z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, zaprasza do udziału w wyjątkowej inicjatywie ,,Klimatyczni i Kulturalni”, która ma na celu sadzenie drzewek lip w malowniczym miasteczku Pobiedziska. Kontynuacja przygód Kociołka i jego drużyny! Marcin Mortka…

Nasze książki nagrodzo...

Plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2023 dobiegł końca, a organizatorzy ogłosili już oficjalne wyniki. Po podsumowaniu wszystkich głosów czytelników i podaniu do wiadomości decyzji podjętych przez kapitułę, okazało się, że książki wydane przez nasze Wydawnictwo zgarnęły nagrody w aż czterech z pięciu kategorii. Sportowa Książka Roku…

Przełamywanie baśniowy...

Już niedługo Wydawnictwo SQN wyda kolejną książkę autorstwa T. Kingfisher! Tym razem autorka przeniesie czytelników w mroczny świat baśni, gdzie tradycyjne role zostają odwrócone. W wieży jest uwięziona księżniczka, ale to nie jest historia o niej ,,Cierń” to niezwykła opowieść o Ropuszce, dziewczynce, która została…