fbpx

Dekada SQN. W tym roku stuknie nam 10 lat!

dodano: 24 kwietnia 2020
Udostępnij:    Share Share

Na listach przebojów królowały Te amo Rihanny i Whataya Want From Me Adama Lamberta, fani kina ostrzyli sobie zęby na premierę Incepcji, a kibice piłkarscy z utęsknieniem wyczekiwali lata i mundialu w RPA. Właśnie wtedy – w maju 2010 roku – koledzy, których połączyła branża IT, postanowili wydawać książki. 480 tytułów i około 170 tysięcy stron później przygotowujemy się do świętowania 10-lecia Wydawnictwa Sine Qua Non. Poczytajcie, co ważnego w życiu firmy działo się przez minioną dekadę!

Znacie serial Californication? Jeśli tak, to na pewno pamiętacie, że główny bohater Hank Moody był pisarzem. Pierwsza książka, którą wydaliśmy, to właśnie jego dzieło: Bóg nas nienawidzi. Dziś to prawdziwy unikat i nie lada gratka dla fanów serialu z Davidem Duchovnym w roli głównej. Kto posiada swój egzemplarz, powinien szczególną uwagę zwrócić na jego grzbiet. Można tam znaleźć pierwsze logo naszego wydawnictwa. Cóż, znacznie różniło się ono od tego, które mamy obecnie…

Na rynku zadebiutowaliśmy 21 października 2010 roku, ale czas na prawdziwą bombę przyszedł niecałe dwa miesiące później. W grudniu, a więc tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wydaliśmy autobiografię Andrésa Iniesty Rok w raju. To była pierwsza ze sportowych książek, które opublikowaliśmy. Pierwsza z wielu, bo jak się okazało, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem czytelników. Nic dziwnego – FC Barcelona była wówczas na absolutnym topie, a Iniesta stał się idolem wielu nastolatków po strzeleniu bramki dającej reprezentacji Hiszpanii upragniony tytuł mistrzów świata.

Rok w raju można uznać za nasz pierwszy sukces, który pozwolił na rozwój wydawnictwa. Dziś jesteśmy niezmiernie dumni z naszego pierwszego sportowego dziecka, nawet jeśli z perspektywy czasu wydaje się trochę niesforne (nieszczęsne „mistrzostwa świata” zamiast „Ligi Mistrzów”…). Za nim poszły kolejne tytuły dla fanów Blaugrany (FC Barcelona: Głos z szatni oraz Barça moim życiem Xaviego), później dla kibiców innych drużyn piłkarskich (Giggs. Moje życie. Moja historia czy Mourinho. Za kulisami zwycięstw), a następnie dla sympatyków innych dyscyplin: autobiografie Andrei AnastasiegoShaqaSébastiena LoebaUsaina BoltaMarcina Prusa czy Adama Wójcika.

Dzięki temu przez znaczą część czytelników jesteśmy dziś kojarzeni jako wydawnictwo sportowe, ale od początku stawialiśmy także na inne kategorie. Znakomita fantastyka Anety Jadowskiej, Jakuba Ćwieka, Roberta J. Szmidta, Samanthy Shannon czy Kena Liu. Muzyczne biografie, książki związane z kinem i telewizją, reportaże, poradniki, książki dla dzieci, literatura faktu, pięknie wydane albumy czy wreszcie prawdziwy diament polskiej prozy: Jakub Małecki. Nasze portfolio jest dziś niezwykle szerokie, a przez 10 lat zdążyliśmy wydać 480 pozycji liczących około 170 tysięcy stron, drukując je w łącznym nakładzie ponad 4 milionów egzemplarzy!

Chcielibyśmy Wam w tym roku przypomnieć również o innych liczbach, najważniejszych wydarzeniach, czy spotkaniach i wizytach autorskich, które zgromadziły tłumy i przeszły do historii. Przygotowaliśmy też dla Was kilka niespodzianek. Śledźcie nasze social media i świętujcie razem z nami dekadę działalności SQN. To właśnie dla Was jesteśmy tutaj od blisko 10 lat. Obiecujemy – do ostatniej kropki w naszej historii jeszcze długa i pełna przygód droga!

AKTUALNOŚCI

Jak wydaje się książki...

O historii SQN, rynku książek sportowych, a także procesie wydawniczym opowiadał w ubiegłym tygodniu Piotr Stokłosa. Dyrektor ds. promocji Wydawnictwa SQN oraz autor bloga Książki Sportowe był gościem Sportworkingu – webinaru poświęconego różnym zagadnieniom z dziedziny sportu. Zapis prezentacji można zobaczyć na YouTube. Zawsze…

Wraz z autorami wspier...

Pomaganie jest niezwykle ważne, o czym wiemy doskonale zarówno my, jak i nasi autorzy. Z okazji zbliżającego się 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zdecydowaliśmy się również w tym roku wesprzeć tę zacną inicjatywę aukcjami, na które nasi autorzy przekazali naprawdę wspaniałe przedmioty. Chcesz…

Nasze tytuły nominowan...

Trzy tytuły wydane przez nas w ubiegłym roku znalazły się w gronie nominowanych w plebiscycie na Szkoleniową Książkę Roku. Głosowanie czytelników na portalu ekstratrener.pl potrwa do 26 stycznia. Organizator, portal ekstratrener.pl (prowadzony przez trenerów piłkarskich Przemysława Mamczaka oraz Pawła Szymańskiego), wyróżnił 12 tytułów….

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top