Data wydania: 09/11/2016
Format: 150 x 215 mm
Ilość stron: 304
Oprawa: twarda
ISBN: 9788379247073
Dostępne wersje: papierowa / ebook /
Cena detaliczna: 39,90 / ebook: 39,90
Tajemnice profesji marzeń!
Placówka w egzotycznym kraju, eleganckie fraki, smokingi, wytworne kreacje, najdroższe alkohole, rauty, spotkania na najwyższym szczeblu, szepty w kuluarach. Dostępna nielicznym wiedza o zasadach misji dyplomatycznych od wieków tworzyła wokół stosunków międzynarodowych ekscytującą aurę tajemniczości. W jaki sposób przechytrzyć Angelę Merkel? Dlaczego Rosjan, zwłaszcza przy wódce, nie wolno krytykować? Czemu polska ambasada w Algierze mieściła się w dzielnicy domów publicznych, a pierwszy polski konsulat w Grodnie w schowku na szczotki? Jak importować zanzibarskie goździki, nie uznając przy tym niepodległości tej wyspy?
Na kartach tej książki dramatyczne szczegóły zamachu na swoje życie odsłania też były ambasador Polski w Iraku Edward Pietrzyk, a były ambasador RP w Afganistanie Piotr Łukasiewicz wspomina spotkania z… Talibami.
Jak naprawdę wygląda praca ambasadora? O tym wszystkim opowiadają Marcin Pośpiech i Łukasz Walewski, którzy przeprowadzili fascynujące rozmowy z byłymi oraz obecnymi dyplomatami.
O wielu sprawach opisanych w tej książce nie miałeś pojęcia. Teraz możesz zajrzeć za kulisy.
Ambasador to człowiek, który widzi i słyszy coś fascynującego każdego dnia, ale poza jego szefami nikt o tym nie wie. Wreszcie komuś udało się jednak wyciągnąć z naszych dyplomatów choć trochę z tych tajemnic. Pasjonująca lektura, czekam na drugą część.
Bartosz Węglarczyk
Pasjonująca książka o niezwykłym życiu i pracy zwykłych ludzi, którym przypadł w udziale szczególny obowiązek – służba własnemu krajowi za granicą.
Ambasador Ryszard Żółtaniecki, Collegium Civitas
Czy ambasadorowie to ważni negocjatorzy strategii państwa, ekscelencje w pałacach, kancelariach i limuzynach, czy raczej klasa próżniacza urzędników o bliżej nieokreślonych obowiązkach poza kontrolą opinii publicznej? Autorzy tej ciekawej książki pozwolą czytelnikowi wyrobić sobie własny pogląd.
Marek Ostrowski, komentator spraw zagranicznych w prasie i telewizji, publicysta „Polityki”
Dziennikarz radiowej Trójki. Prowadzi audycje Trzecie oblicze dyplomacji, Trzy strony świata i Europa od kuchni. Autor książki Przywitaj się z królową. Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim, wykładowca dziennikarstwa. Szczęśliwy mąż i ojciec, miłośnik Hiszpanii, żeglarstwa, narciarstwa i dobrego poczucia humoru. Popełnia gafy.
Od 2009 roku dziennikarz radiowej Trójki (laureat konkursu Grasz o staż). Wyróżniony w konkursie Europejskiej Unii Nadawców URTI 2013, finalista Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego w 2012 roku. Nadawał korespondencje z kilkunastu państw świata. Publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Press”, „Poznaj Świat”.
Jakub Małecki przyzwyczaił czytelników do tego, że co roku mogli liczyć na nową powieść jego autorstwa. Pod tym względem ubiegły rok był wyjątkowy, gdyż oprócz odświeżonego wydania „Nikt nie idzie”, do księgarni nie trafiła nowa historia spod pióra pisarza. To zmieni się w kwietniu, kiedy ukażą się…
Rozpoczął się plebiscyt na Sportową Książkę Roku. Do końca stycznia czytelnicy mogą wybierać tytuły w dwóch kategoriach: krajowe oraz zagraniczne publikacje. Każdy może oddać głos na maksymalnie dwie książki w każdej z kategorii. Z 32 nominowanych pozycji aż 19 ukazało się nakładem naszego wydawnictwa. Polskie tytuły…
Początek nowego roku to czas zmian i postanowień. A dla nas to czas na nowe pomysły. Przedstawiamy wam serię wpisów, w której nasi autorzy opowiadają o tym, co czytają. Fantastyka, reportaże, książki sportowe czy poradniki? Ulubieni autorzy oraz bohaterowie. W serii Co czytają nasi autorzy masz szansę…