Książki sportowe dostępne na labotiga.pl - La Vuelta a Espana
 
Kup książkę w naszej księgarni:
Zapoznaj się z dodatkowymi materiałami:
Inne wydania książki:

Drobna różnica, czyli jak zostać piłkarzem

 • Autor:
  Philipp Lahm
 • Tytuł oryginału:
  DER FEINE UNTERSCHIED. Wie man heute Spitzenfußballer wird
 • Tłumaczenie:
  Michał Jeziorny
 • Data wydania:
  11 października 2013
 • Cena okładkowa:
  39,90 zł
 • Format:
  150 x 215
 • Liczba stron:
  240 - wkładka zdjęciowa
 • ISBN:
  978-83-7924-069-2

Gdy był chłopcem, po prostu lubił grać w piłkę.

Dziś jest kapitanem reprezentacji narodowej oraz Bayernu Monachium.

Swoimi porywającymi występami Philipp Lahm doprowadził Niemcy na podium mistrzostw świata, a Bayern Monachium na szczyt Ligi Mistrzów. Jego niezawodna i inteligentna gra sprawiła, że na stałe zapisał się w historii światowego futbolu.

Piłkarz opowiada o tym, jak z chłopca biegającego po szkolnym boisku stał się wielką gwiazdą. Opisuje niezapomniane chwile niemieckiej piłki nożnej, a także pozwala zajrzeć za kulisy Bundesligi, Ligi Mistrzów oraz największych turniejów piłkarskich. Po raz pierwszy zdradza pikantne szczegóły dotyczące jego życia osobistego i mówi o wydarzeniach, na skutek których musiał zmienić mieszkanie. Wyjaśnia, dlaczego w Bayernie polegli Jürgen Klinsmann, Felix Magath oraz Louis van Gaal.

Poza nieznanymi faktami i wątkami sensacyjnymi Drobna różnica to również rzetelna i uczciwa autobiografia, a także źródło odpowiedzi na wiele kluczowych pytań. Co tak naprawdę wydarzyło się w ostatnich latach w reprezentacji Niemiec i czemu mistrzostwa Europy w 2004 roku okazały się totalną klapą? Kto był prawdziwym liderem, kiedy kadrę prowadził Jürgen Klinsmann? Dlaczego piłkarze w trakcie spotkania z Anglią na mistrzostwach świata w 2010 roku musieli się śmiać?

Dzięki tej książce fani uzyskają możliwość spojrzenia na futbol z zaskakującej perspektywy, a pozostali czytelnicy otrzymają kompleksowe wprowadzenie do najpopularniejszej dyscypliny świata.

Dzięki graczom takim jak Lahm piłka nożna jest jeszcze ciekawsza. Spojrzenie na nią oczami tak inteligentnego człowieka odkrywa niezauważalne na pierwszy rzut oka aspekty tego sportu – niuanse taktyczne, sposoby motywacji, ale również kulisy skandali i pikantne szczegóły z szatni. Jego autobiografia to swoisty podręcznik piłki nożnej dla kibica.

Robert Zieliński, szef redakcji sportowej „Polska The Times”

Lahm to jeden z najlepiej opłacanych piłkarzy świata, który mimo pozornej skromności zna własną wartość i potrafi walczyć o swoje. Urodzony przywódca.

Sergiusz Ryczel, komentator sportowy, dziennikarz TVN i nSport

Jeden z najinteligentniejszych i najbardziej szczerych piłkarzy na świecie idealnie opisuje mechanizmy rządzące wielkim futbolem.

Maciej Szmigielski, „Przegląd Sportowy”

Książka Lahma może się stać inspiracją dla wielu bardzo młodych zawodników. Niemiec to wzór profesjonalisty, a w swojej autobiografii udziela cennych wskazówek adeptom sztuki piłkarskiej. Przy okazji uchyla rąbka tajemnicy. Wraz z nim wchodzimy do szatni i na boisko, a nawet do gabinetów prezesów, gdzie zapadają najważniejsze klubowe decyzje.

Kamil Misiek

Po tej książce nikt nie ośmieli się powiedzieć, że Lahm jest miękki, zbyt naiwny i za mało twardy, by być liderem niemieckiej piłki.

„Stern”

Bardzo kontrowersyjna książka.

„Die Welt”

Co kapitan reprezentacji zamierzał osiągnąć? Jeszcze przed ukazaniem się książki Philipp Lahm wzbudził zainteresowanie całego piłkarskiego świata. Jego zarzuty są jednak dobrze przemyślane i wzbudzają gorące dyskusje.

„Der Spiegel”

O autorze:

Philipp Lahm urodził się 11 listopada 1983 roku w monachijskim Gern. Początkowo związany był z klubem FT Gern, z którego w 1995 roku trafił do FC Bayernu Monachium. Profesjonalną karierę piłkarską rozpoczął w VfB Stuttgart, skąd po dwóch latach, w 2005 roku, wrócił do Monachium. Został kapitanem zarówno FC Bayernu – z którym zdobył cztery mistrzostwa Bundesligi oraz Puchar Ligi Mistrzów w 2013 roku – jak i reprezentacji Niemiec. Z tą ostatnią dwukrotnie wywalczył brązowy medal podczas mistrzostw świata (2006 i 2010) oraz wicemistrzostwo mistrzostw Europy (2008). Pełni funkcję bocznego obrońcy, gra również na pozycji defensywnego pomocnika. Od roku 2010 jest mężem Claudii, z którą ma rocznego synka.