fbpx

Max Verstappen. Niepowstrzymany

Autor:  Mark Hughes 

Data wydania:   28/02/2024

Tłumaczenie:  Bartosz Sałbut

Format:  150 x 215 mm

Ilość stron:   344

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788383304779

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   54,99 zł / ebook:  44,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Pierwsza tak dogłębna i kompleksowa biografia Maxa Verstappena!

12 grudnia 2021 roku. Grand Prix Abu Zabi. Trwa finał szaleńczej rywalizacji Maxa Verstappena i Lewisa Hamiltona w tamtym sezonie. 24-letni Holender na ostatnim okrążeniu wyprzedza siedmiokrotnego mistrza świata. Dzięki temu manewrowi wygrywa wyścig i zdobywa swój pierwszy tytuł mistrza świata Formuły 1. A następnie powtarza ten wyczyn w dwóch kolejnych latach.

Mimo tak młodego wieku Max Verstappen już odcisnął niezatarte piętno na Formule 1. Mark Hughes, jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy w środowisku F1, zajrzał na padok, porozmawiał z Verstappenem, jego ojcem Josem, Christianem Hornerem, Helmutem Marko czy Adrianem Neweyem, by nakreślić obraz tego, jak holenderski kierowca dostał się na sam szczyt.

Dlaczego dla Maxa nie ma odcieni szarości i wszystko musi być zero-jedynkowe? Jakie wnioski ze swojej kariery wyciągnął ojciec Jos, by umożliwić synowi sukces? A do tego: rywalizacja Helmuta Marko z Nikim Laudą o podpis Maxa, tajemnice kontraktu z Red Bullem, zarządzania zespołem i relacji z Danielem Ricciardo, Daniiłem Kwiatem czy Alexandrem Albonem.

Zajrzyj za kulisy padoku i poznaj prawdziwą historię człowieka, który szturmem wdarł się do świata F1. I pozostał niepowstrzymany.

OPINIE O KSIĄŻCE

Max Verstappen od dziecka był szkolony na przyszłego mistrza świata – połączenie wyścigowych genów i twardego wychowania przez ojca stworzyły z niego bezkompromisową maszynę do wygrywania. Poznajcie kulisy fascynującej historii kierowcy, który niczym rakieta pędził w stronę Formuły 1, zasiadł w maszynie królewskiej kategorii jeszcze zanim otrzymał prawo jazdy, a wyścigi Grand Prix zaczął wygrywać jako nastolatek. To inspirująca i prawdziwa, aczkolwiek nieco przerażająca opowieść o kreowaniu sportowego czempiona, dla którego inne miejsce poza pierwszym po prostu nie istnieje.
Mikołaj Sokół

Max Verstappen to talent hodowany wbrew ludzkiej naturze. Jego ojciec nie tworzył mistrza świata w cieplarnianych, sterylnych warunkach w laboratorium, a na torach kartingowych lub na stacji benzynowej, na której porzucił go za młodu. Przetrwanie takich metod wychowawczych jest sukcesem przyćmiewającym nawet późniejsze triumfy w Formule 1. One były już mu po prostu pisane po dziecięcym survivalu, a każdy rekord istnieje po to, by mógł go pobić. To przywilej dla czytelników, że za jego biografię odpowiada najlepszy zagraniczny dziennikarz świata Formuły 1. Dla niewtajemniczonych: to taki redaktor Sokół spoza granic Unii Europejskiej. Jestem jednak pewien, że ani Mark, ani Mikołaj na takie porównanie się nie obrazi!
Filip Kapica, CANAL+ Sport

Biografie czynnych sportowców często budzą wątpliwości, ale nie w tym przypadku. Bardzo doświadczony dziennikarz Mark Hughes wyczerpująco i obiektywnie opisał dotychczasową karierę Maxa Verstappena. Sporo miejsca poświęcił jego drodze do Formuły 1 oraz sytuacji rodzinnej, która budziła kontrowersje. Z tej książki nowych rzeczy o Verstappenie dowiedzą się nawet jego najbardziej zagorzali kibice, którym wydaje się, że wszystko o nim wiedzą.
Karol z CyrkF1

Historia dziecka urodzonego w domu, gdzie wszystko kręciło się wokół wyścigów. Max Verstappen od najmłodszych lat wychowywany był w duchu ciężkiej pracy, która miała na celu tylko jedno – stworzenie kierowcy wszechstronnego, idealnego, wielokrotnego mistrza świata. Ta lektura jest nie tylko doskonałym przybliżeniem kariery Holendra, ale przede wszystkim pozwala zrozumieć złożoność relacji w najbliższym otoczeniu Maxa oraz zależności w kręgu przyjaciół i członków rodziny. To wyprawa w poszukiwaniu wszystkich elementów, które składając się w jedną całość, tworzą bezkompromisową maszynę do wygrywania, napędzaną kolejnymi rekordami.
Bartosz Pokrzywiński, Viaplay, Parcfer.me

Max Verstappen. Tacy kierowcy zdarzają się w historii F1 raz na kilkanaście lat. Wychowany twardą, ojcowską ręką i zignorowany przez Ferrari, został zauważony i oszlifowany przez Red Bulla, który uczynił go swoim najcenniejszym diamentem. Mark Hughes i jego książka to idealne dopełnienie dotychczasowej historii Verstappena w Formule 1. Dzięki niej nie tylko poznajemy Holendra jako kierowcę, ale też dowiadujemy się, jakim jest człowiekiem.
Roksana Ćwik, ŚwiatWyścigów.pl

BIOGRAM

Autor bez zdjęcia

Mark Hughes

Uznany dziennikarz i ekspert w dziedzinie Formuły 1. Jest redaktorem sekcji Grand Prix dla magazynu „Motor Sport”, korespondentem F1 dla „The Sunday Times” i redaktorem prestiżowego rocznika wyścigowego „Autocourse”. Pracuje również jako analityk techniczny dla telewizji Sky Sports. Napisał kilka książek związanych z F1, w tym nagradzane Speed Addicts i Crashed And Byrned (współautor), a także biografię Lewis Hamilton, The Full Story. Jego doświadczenie i wiedza na temat sportów motorowych znacząco przyczyniły się do sukcesów publikacji.

AKTUALNOŚCI

Akcja charytatywna ...

Marcin Mortka, znany polski autor literatury fantasy i pasjonat ekologii, wraz z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, zaprasza do udziału w wyjątkowej inicjatywie ,,Klimatyczni i Kulturalni”, która ma na celu sadzenie drzewek lip w malowniczym miasteczku Pobiedziska. Kontynuacja przygód Kociołka i jego drużyny! Marcin Mortka…

Nasze książki nagrodzo...

Plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2023 dobiegł końca, a organizatorzy ogłosili już oficjalne wyniki. Po podsumowaniu wszystkich głosów czytelników i podaniu do wiadomości decyzji podjętych przez kapitułę, okazało się, że książki wydane przez nasze Wydawnictwo zgarnęły nagrody w aż czterech z pięciu kategorii. Sportowa Książka Roku…

Przełamywanie baśniowy...

Już niedługo Wydawnictwo SQN wyda kolejną książkę autorstwa T. Kingfisher! Tym razem autorka przeniesie czytelników w mroczny świat baśni, gdzie tradycyjne role zostają odwrócone. W wieży jest uwięziona księżniczka, ale to nie jest historia o niej ,,Cierń” to niezwykła opowieść o Ropuszce, dziewczynce, która została…