fbpx

SQN Originals: Alex Ferguson. Autobiografia

Autor:  Alex Ferguson 

Data wydania:   15/03/2023

Tłumaczenie:  Krzysztof Skonieczny, Bartosz Sałbut

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   504

Oprawa:   twarda

ISBN:   9788382107241

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   59,00 zł / ebook:  59,00 zł

OPIS Z OKŁADKI

Fascynująca, szczera i odkrywcza historia sir Alexa Fergusona. Legendarny menedżer wspomina swoją karierę, która obejmowała bezprecedensowe sukcesy Aberdeen w Europie i 26 sezonów w Manchesterze United. Bijąca rekordy sprzedaży autobiografia sir Alexa Fergusona została zaktualizowana i zawiera refleksje na temat wydarzeń w klubie z Old Trafford od czasu jego przejścia na emeryturę. Szkot mówi tu też o swoich wykładach w Harvard Business School, opisuje noc rozdania Oscarów i rejs łodzią po Hebrydach, gdzie nikt go nie rozpoznał…

Ten dodatkowy materiał prezentuje świeże spojrzenie na ostatnie lata Fergusona w roli menedżera United. Zarówno psychologia zarządzania, jak i szczegóły taktyki piłkarskiej na najwyższym poziomie to złożone zagadnienia, ale nikt nie wyjaśnił ich w bardziej interesujący i przystępny sposób niż sir Alex. Jego autobiografia jest odkrywcza, nieskończenie zabawna, a przede wszystkim inspirująca.

OPINIE O KSIĄŻCE

Aż trudno uwierzyć w to, że już od dekady Szkot nie prowadzi Czerwonych Diabłów. W tym czasie Old Trafford zmieniło się z Teatru Marzeń spełnionych, na teatr, w którym marzenia nie chcą się spełniać. Jego buty okazały się za duże dla kilku naprawdę świetnych trenerów. To najlepiej oddaje wielkość Fergusona. Bo kiedy zostajesz menedżerem Manchesteru United i wygrasz kilka meczów, kibice zaczynają cię porównywać do sir Alexa Fergusona. Ostatnio los ten przypadł w udziale Erikowi ten Hagowi. Holendrowi można winszować zaszczytu, ale zarazem współczuć.
Przemysław Rudzki, Canal+/Kanał Sportowy

Potrafił na swoich piłkarzy krzyknąć, przytulić ich, wypytywać o najbliższą rodzinę lub całkowicie ignorować. Zawsze wiedział, co zrobić, by ich zmotywować. Sir Alex Ferguson ostatni raz stanął przy linii bocznej w 2013 roku, lecz z jego doświadczeń z zarządzania ludźmi wciąż warto czerpać garściami.
Michał Zachodny, dziennikarz Viaplay i autor Polskiej Myśli Szkoleniowej

Szkocki trener w trakcie pracy na Old Trafford stał się dla fanów Liverpoolu zmorą, która zawróciła bieg korzystnych zdarzeń dla ekipy z hrabstwa Merseyside. Szkot przez lata ścigał The Reds w liczbie zdobytych mistrzostw Anglii, bijąc na koniec swojej kariery na Old Trafford osiągnięcie, którego – jak się wydawało – nie dało się pobić.
Damian Święcicki, Nieobiektywny kibic

Sir Alex Ferguson powtarzał, że żaden piłkarz nie może być większy niż klub. Ale on jako trener był większy niż Manchester United i dzięki temu Czerwone Diabły seryjnie sięgały po kolejne trofea. Jak słynny Szkot tego dokonał? Ta książka to wspaniała wycieczka do świata wybitnego menedżera.
Jarosław Koliński, Przegląd Sportowy Onet

Można spędzić na szczycie 26 lat, cały czas będąc głodnym kolejnych sukcesów? Sir Alex Ferguson opowiada o pracy menedżerskiej, budowaniu potęgi Manchesteru United, relacjach z piłkarzami i największymi rywalami. Jego autobiografia przybliża nam, jak „niemożliwe marzenie stało się możliwe”.
Krzysztof Bielecki, Angielskie Espresso

Mijają lata, a legenda sir Alexa Fergusona jest wiecznie żywa. Z jego metod do tej pory można czerpać inspiracje. Szkot za życia stał się postacią pomnikową. Dzięki tej książce wracają najlepsze wspomnienia związane z Manchesterem United, który za kadencji Fergiego był piłkarską potęgą.
Damian Czyżak, Futbolownia

Jak przystało na Szkota, nie znosił kompromisów. Rządził twardą ręką. Wyciągał maksimum z piłkarzy. Potrafił postawić się największym gwiazdom. Znał z imienia i nazwiska niemal każdego pracownika klubu. Nie dał sobie wejść na głowę dziennikarzom. Kiedy prowadzisz najwspanialszy klub piłkarski na świecie, prawdziwą sztuką jest zachować właściwe proporcje i wartości. Jemu się to udało.
Tomasz Pasternak, ManUtd.pl

BIOGRAM

Autor bez zdjęcia

Alex Ferguson

Sir Alexander Chapman „Alex” Ferguson, kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego, to były szkocki piłkarz i trener, który prowadził zespół Manchesteru United od 1986 do 2013 roku. Dzięki osiągniętym w tych latach sukcesom jest uważany za jednego z najlepszych, najbardziej podziwianych i szanowanych menedżerów w historii dyscypliny.

AKTUALNOŚCI

Autorzy Wydawnictwa SQ...

Gotowi na Targi Książki w Warszawie? Od 16 do 19 maja zapraszamy Was na PGE Narodowy, gdzie trwać będą Targi Książki i Mediów Vivelo 2024, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 49/D15. Nasza niezawodna targowa ekipa będzie miała…

Cztery żywioły magii –...

Fantastyczny dream team powraca! Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz i Milena Wójtowicz – cztery znane autorki polskiej fantastyki – łączą siły w nowej antologii „Cztery żywioły magii”. Ten wyjątkowy biór czterech opowiadań zabierze czytelników w podróż po świecie pełnym żywiołów, tajemnic i przygód. …

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…