fbpx

SQN Originals: Ostrza Burzy

Autor:  Marcin Mortka 

Data wydania:   06/12/2023

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   368

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788383304977

Seria:   Straceńcy Madsa Voortena, tom: 4

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   39,99 zł / ebook:  39,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Zło wróciło. Nadszedł czas, by je wytrzebić. Ostatecznie.

Od pokonania Jaszczura upłynęły trzy lata i pułkownik Mads Voorten jest przekonany, że świat nareszcie o nim zapomniał. Zaszył się z Hunną w Pustaci, by wieść proste życie myśliwego i hodowcy reniferów, lecz wizyta nieoczekiwanego gościa uświadamia mu, że Rozkrzyczanym Krainom spokój nie jest pisany na długo. Król Malhorn, który obserwuje napięcie narastające w Głuchoborach, jest o tym przekonany, tym bardziej że sam nigdy nie był bliżej śmierci niż teraz. Elinaare i Skalmir, którzy ruszają na poszukiwanie Bielika, zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach, również mają to sobie wkrótce uzmysłowić.
Czego zdołał się dowiedzieć Bielik? Dlaczego Pokrzewka zaszył się w Łoskocie? Kto tym razem ośmielił się rzucić wyzwanie równowadze? Co wydarzyło się w krasnoludzkiej twierdzy zwanej Zgrozą? I wreszcie – co ta cholerna krowa Lharsin robi na niebie?

Mads Voorten, Ostrze Burzy, wraca do gry o losy świata!

OPINIE O KSIĄŻCE

Za co czytelnicy kochają Lharsin:

Zanim smoki opanowały świat za sprawą Fourth Wing, narodziła się Lharsin: dzielniejsza, zabawniejsza, a już na pewno głodniejsza. I bez wątpienia pozostanie z Wami na dłużej, tej gadziny nie da się nie pokochać całym serduchem.
Marta Lis, @PannaFox

Za odwagę i niewyparzony sarkastyczny język!
Monika Lasicka, @sliwkowy.kompocik

Za to, że wprowadza specyficzny humorystyczny element do historii, tym samym idealnie dopełniając Straceńców Madsa i udowadniając, że każdy, nawet zasmarkany smok, może spełnić marzenie o bohaterstwie.
Agata Szopa, @Artemiabook

Za jej szczerą lojalność i przede wszystkim za wiecznego, zielonego gluta, który dodaje gliździe niezwykłego wręcz uroku.
Ewa Nowak-Banach, @Nolijka

Za nieposkromiony apetyt na wroga i równie ogromną jak Ona odwagę.
Bartosz Orlowski, @czyta_bo_lubi

A jak tu nie kochać tego gada o wielkim ciepłym sercu! Co z tego, że ma lekkie parcie na sławę… a kto nie ma? I że czasami zje niechcący krowę… Niech pierwszy rzuci stekiem… (tfu) kamieniem, kto nie zjadł czegoś niezdrowego mimo diety! Lharsin jest gwiazdą i legendą.
Pawel Truskolaski, @to_ten_truskolaski

BIOGRAM

Marcin Mortka

Autor wielu powieści fantasy i jeszcze większej ilości książek dla dzieci, tłumacz, lektor języków obcych i poszukiwacz świętego spokoju.

Niepoprawny optymista, zawzięty domator, niepowstrzymany gawędziarz i wielbiciel historii oraz ostrej muzyki. Sercem i duszą oddany rodzinie oraz książkom w każdej postaci. Od wielu lat próbuje zostać prawdziwym hobbitem.

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się nowa powieść Marcina Mortki Nie ma tego Złego.

AKTUALNOŚCI

18. Rocznica debiutu J...

26 listopada 2023 roku to szczególna data dla miłośników literatury fantastycznej. To właśnie tego dnia, 18 lat temu, ukazała się pierwsza książka Jakuba Ćwieka – Kłamca.   Książka Kłamca, to zbiór opowiadań, które przenoszą czytelnika w mroczny, niezwykły świat, gdzie istoty…

Piąta pora roku oraz K...

BookRiot, ceniona platforma literacka, zestawiająca najważniejsze dzieła z różnych gatunków, stworzyła listę Najbardziej Wpływowych Książek Fantasy Ostatnich 10 Lat. Mamy zaszczyt ogłosić, że dwie z naszych książek, Piąta Pora Roku oraz Królowie Dary, znalazły się w tym prestiżowym zestawieniu. Piąta Pora Roku, autorstwa  to…

Dzień nastania nocy no...

Zagłosuj na najlepsze książki roku w 15. edycji nagród Goodreads Choice Awards, jedną z ważniejszych nagród literackich przyznawanych przez czytelników.   Jak co 12 miesięcy portal Goodreads zaprosił swoich użytkowników do głosowania w plebiscycie na najlepszą książkę ostatniego roku. Runda otwierająca plebiscyt rozpoczęła…