fbpx

SQN Originals: Ostrza Burzy

Autor:  Marcin Mortka 

Data wydania:   06/12/2023

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   368

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788383304977

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   39,99 zł / ebook:  39,99 zł

Seria:   Straceńcy Madsa Voortena, tom: 4

Książki w serii:  

tom: 4
tom: 3
tom: 2
tom: 1
tom: 0.7
tom: 0.5

OPIS Z OKŁADKI

Zło wróciło. Nadszedł czas, by je wytrzebić. Ostatecznie.

Od pokonania Jaszczura upłynęły trzy lata i pułkownik Mads Voorten jest przekonany, że świat nareszcie o nim zapomniał. Zaszył się z Hunną w Pustaci, by wieść proste życie myśliwego i hodowcy reniferów, lecz wizyta nieoczekiwanego gościa uświadamia mu, że Rozkrzyczanym Krainom spokój nie jest pisany na długo. Król Malhorn, który obserwuje napięcie narastające w Głuchoborach, jest o tym przekonany, tym bardziej że sam nigdy nie był bliżej śmierci niż teraz. Elinaare i Skalmir, którzy ruszają na poszukiwanie Bielika, zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach, również mają to sobie wkrótce uzmysłowić.
Czego zdołał się dowiedzieć Bielik? Dlaczego Pokrzewka zaszył się w Łoskocie? Kto tym razem ośmielił się rzucić wyzwanie równowadze? Co wydarzyło się w krasnoludzkiej twierdzy zwanej Zgrozą? I wreszcie – co ta cholerna krowa Lharsin robi na niebie?

Mads Voorten, Ostrze Burzy, wraca do gry o losy świata!

OPINIE O KSIĄŻCE

Za co czytelnicy kochają Lharsin:

Zanim smoki opanowały świat za sprawą Fourth Wing, narodziła się Lharsin: dzielniejsza, zabawniejsza, a już na pewno głodniejsza. I bez wątpienia pozostanie z Wami na dłużej, tej gadziny nie da się nie pokochać całym serduchem.
Marta Lis, @PannaFox

Za odwagę i niewyparzony sarkastyczny język!
Monika Lasicka, @sliwkowy.kompocik

Za to, że wprowadza specyficzny humorystyczny element do historii, tym samym idealnie dopełniając Straceńców Madsa i udowadniając, że każdy, nawet zasmarkany smok, może spełnić marzenie o bohaterstwie.
Agata Szopa, @Artemiabook

Za jej szczerą lojalność i przede wszystkim za wiecznego, zielonego gluta, który dodaje gliździe niezwykłego wręcz uroku.
Ewa Nowak-Banach, @Nolijka

Za nieposkromiony apetyt na wroga i równie ogromną jak Ona odwagę.
Bartosz Orlowski, @czyta_bo_lubi

A jak tu nie kochać tego gada o wielkim ciepłym sercu! Co z tego, że ma lekkie parcie na sławę… a kto nie ma? I że czasami zje niechcący krowę… Niech pierwszy rzuci stekiem… (tfu) kamieniem, kto nie zjadł czegoś niezdrowego mimo diety! Lharsin jest gwiazdą i legendą.
Pawel Truskolaski, @to_ten_truskolaski

BIOGRAM

Marcin Mortka

Autor wielu powieści fantasy i jeszcze większej ilości książek dla dzieci, tłumacz, lektor języków obcych i poszukiwacz świętego spokoju.

Niepoprawny optymista, zawzięty domator, niepowstrzymany gawędziarz i wielbiciel historii oraz ostrej muzyki. Sercem i duszą oddany rodzinie oraz książkom w każdej postaci. Od wielu lat próbuje zostać prawdziwym hobbitem.

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się nowa powieść Marcina Mortki Nie ma tego Złego.

AKTUALNOŚCI

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…

Klimatyczni i Kultural...

23 marca 2024 roku miasto Pobiedziska stało się areną niezwykłej inicjatywy, łączącej miłość do książek z troską o nasze środowisko. Okraszona kulturalnymi wydarzeniami akcja Klimatyczni i Kulturalni, zainicjowana przez pisarza Marcina Mortkę we współpracy z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, miała na celu nie tylko sadzenie drzew,…

Serial na podstawie „R...

Już w najbliższy czwartek, 29 lutego na Prime Video długo wyczekiwana premiera serialu „Czerwona Królowa”, który jest adaptacją książki „Reina Roja. Czerwona Królowa” Juana Gómeza-Jurado. Trylogia, którą otwiera „Reina Roja”, ukazała się  nakładem Wydawnictwa SQN w kwietniu 2023 roku i szybko podbiła serca polskich czytelników! Teraz czas…