fbpx

SQN Originals: Życie nie kończy się na mecie

Autor:  Dariusz Faron 

Data wydania:   26/05/2023

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   320

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788382108231

Dostępne wersje:   papierowa / ebook /

Cena detaliczna:   44,99 zł / ebook:  39,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Kariera sportowca to batalia o trofea, pieniądze i sławę. W pogoni za sukcesem atleci przekraczają granice ludzkich możliwości i funkcjonują w zawrotnym tempie, przez co ryzykują zdrowie i narażają relacje rodzinne na szwank. Lecz w zamian nie zawsze otrzymują od losu amulet przynoszący szczęście i finansową niezależność. Zdarza się, że po zejściu ze sceny popadają w depresję, nałogi i często tracą sens życia. Dotyczy to ludzi z pierwszych stron gazet, niespełnionych talentów i dawnych mistrzów, którym nie sprzyjała fortuna. Dariusz Faron na podstawie spotkań i rozmów spisał historie właśnie takich osób.

Dlaczego Jakub Błaszczykowski był nazywany Winnetou z Truskolasów? Co było najważniejsze dla Justyny Kowalczyk podczas igrzysk olimpijskich w Soczi? Jak Tomasz Smokowski poradził sobie z chorobą? Za co Michał Globisz uwielbia pisarstwo Fiodora Dostojewskiego? W jakich okolicznościach Włodzimierz Szaranowicz poznał miłość swojego życia i co chciał osiągnąć Marek Piotrowski w USA?

Autor zawarł w tych tekstach ogromny ładunek emocji, który towarzyszy zmaganiom o najwyższe laury. Przede wszystkim jednak przekroczył granice samego sportu. Życie nie kończy się na mecie to sygnatura prawdziwego dziennikarstwa, w którym liczy się prawda na temat drugiego człowieka. Dociekliwość i zgrabne pióro to zaś środki, za pomocą których Dariusz Faron stworzył cykl reportaży przedstawiający sportowców w wymiarze czysto ludzkim.

OPINIE O KSIĄŻCE

Nie znam drugiej tak empatycznej, a jednocześnie ekspresyjnej osoby jak Dariusz. Wie najlepiej, że sport w opowiadanej historii to tylko punkt wyjścia. Człowiek wielu talentów, z których największy to ten do pisania.
Paweł Kapusta, redaktor naczelny Wirtualnej Polski

Nikt w Polsce nie pisze lepiej reportaży sportowych od Dariusza Farona. Wybiera ciężkie tematy, nie boi się zadawać trudnych pytań i w trakcie wywiadu tworzy taką atmosferę, że sportowiec mówi szczerze i bez cenzury. Obowiązkowo czytam każdy reportaż Dariusza.
Justyna Kowalczyk-Tekieli

Darek to ten szczególny typ dziennikarza, który nie tylko umie zadać właściwe pytania we właściwych momentach, ale ma w sobie tak wiele uwagi i empatii wobec rozmówcy, że ten otwiera się przed nim i zaczyna mówić, mówić i mówić…
Tomasz Smokowski, Kanał Sportowy

Nie ma większego komplementu w dziennikarstwie, niż: reporter. Darka Farona się czyta dla oszczędnego stylu, dla rytmu opowiadania, dla czułości jaką ma dla bohatera, bez względu na to, czy bohater jest mistrzem olimpijskim czy morderczynią. Ten zbiór tekstów to kronika nieszczęść, sukcesów, załamań, siły, miłości. Kronika pełni życia.
Paweł Wilkowicz, Viaplay

Fantastyczna praca reporterska. Porównuję Darka do największych klasyków polskiego dziennikarstwa sportowego lat 70. i 80.
Marek Wawrzynowski, Przegląd Sportowy Onet

BIOGRAM

Autor bez zdjęcia

Dariusz Faron

Reporter Magazynu Wirtualnej Polski i Sportowych Faktów, wcześniej publikował w Onecie i „Przeglądzie Sportowym”. Laureat nagrody Grand Press (razem z Pawłem Kapustą), wyróżniony m.in. w prestiżowym międzynarodowym plebiscycie dla dziennikarzy sportowych AIPS Awards. Nominowany do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, dwukrotnie wyróżniony w plebiscycie Kryształowe Pióra. Pracował jako korespondent na piłkarskich mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy, przy dwóch finałach Ligi Mistrzów, MŚ piłkarzy ręcznych czy siatkarzy.

AKTUALNOŚCI

Mistrzostwa Polski Dzi...

Zakończyły się XIV Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W tym roku zwycięska okazała się drużyna z Sarnowa. Drugie miejsce zdobyła Drużyna Marzeń Jelenia Góra, a trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Debiutantów Łódź. Sponsorem nagród książkowych w turnieju – jak co roku – było…

Nasi autorzy na Targac...

To będzie wielkie książkowe święto na PGE Narodowym! Od 18 do 21 maja będą trwać Targi Książki i Mediów Vivelo, na których nie mogło zabraknąć naszego wydawnictwa. Znajdziecie nas na stoisku nr 39/D15, ale oprócz naszych bestsellerów, nowości i promocji 3 za 2, będziecie mieli również okazję…

Nominacje do Śląkfy za...

Śląkfa to nagroda przyznawana od 1984 roku przez Śląski Klub Fantastyki. Rokrocznie laureaci wybierani są w trzech kategoriach: Twórca, Wydawca i Fan. Jest nam niezmiernie miło, ponieważ w tym roku dwie nominacje otrzymali nasi autorzy, a jedną samo Wydawnictwo SQN. Nagroda przyznawana jest za rok 2022. …

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top