Kup książkę w naszej księgarni:
Zapoznaj się z dodatkowymi materiałami:
Inne wydania książki:

Stan Lee. Człowiek-Marvel

 • Autor:
  Bob Batchelor
 • Tytuł oryginału:
  Stan Lee: The Man behind Marvel
 • Tłumaczenie:
  Bartosz Czartoryski
 • Data wydania:
  14 listopada 2018
 • Cena okładkowa:
  ok. 39,90 zł
 • Liczba stron:
  ok. 368
 • ISBN:
  978-83-8129-225-2

Szczera, prawdziwa i niezwykle absorbująca opowieść o człowieku, który chciał napisać Wielką Amerykańską Powieść, a zrobił coś o wiele większego: zmienił amerykańską kulturę przez stworzenie nowych światów i bohaterów.

Bob Batchelor opisuje jedną z najciekawszych postaci świata komiksu, ojca najbardziej popularnych rysunkowych bohaterów – Stana Lee, którego życie było równie niezwykłe, jak historie przez niego wymyślone. Stan Lee, dzięki ogromnym staraniom i niezwykłemu talentowi, już jako nastolatek został redaktorem Marvel Comics. To tam powstała Fantastyczna Czwórka, Spider-Man, Hulk, Iron Man, X-Men czy Avengersi – najsłynniejsze postaci komiksowego świata, którymi fascynują się kolejne pokolenia czytelników. Na podstawie ich przygód wciąż powstają adaptacje filmowe, a ich wizerunki przejawiają się w popkulturze na całym świecie.

„Stan Lee: The Man behind Marvel” to nie tylko historia życia kultowego wizjonera, ale także analiza jego najważniejszych dzieł oraz wartości komiksów i istnienia superbohaterów dla kultury XX i XXI wieku.

Jeśli chcesz jako pierwszy dostać informację o przedsprzedaży książki, zostaw swoje dane. Będziemy na bieżąco informować Cię o postępach w pracy nad książką!


***

Bob Batchelor – historyk kultury, autor kilkudziesięciu książek o kulturze popularnej i literaturze amerykańskiej (m.in. biografii Johna Updike’a, Boba Dylana, Johnny’ego Casha, Bo). Mieszka w Oksfordzie w Ohio i wykłada na Uniwersytecie Miami na wydziale Media, Dziennikarstwo i Film.

Related Entries