fbpx

Teoria Wielkiego Podrywu

Za kulisami serialu, który pokochały miliony

Autor:  Jessica Radloff 

Data wydania:   06/09/2023

Tłumaczenie:  Magda Witkowska

Format:  150 x 215 mm

Ilość stron:   608

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788382109818

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   59,99 zł / ebook:  47,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Teoria wielkiego podrywu oczami twórców, aktorów i ludzi z planu

Ten serial to zjawisko telewizyjne. Pomimo pomysłu, który wydawał się nie mieć żadnych szans powodzenia, nieudanego pierwszego pilota i strajku scenarzystów tuż po starcie emisji, Teoria wielkiego podrywu stała się prawdziwym fenomenem. Poznaj iście hollywoodzką historię, której nawet najbardziej zagorzali fani nie znają w całości!

Dziennikarka Jessica Radloff, która napisała ponad 150 artykułów na temat serialu (a nawet wystąpiła w jego finale!), daje czytelnikom przepustkę za kulisy. Dlaczego producenci musieli nagrać dwa piloty? Kto miał zagrać Penny i dlaczego miała nazywać się Katie? Dlaczego aktor, dla którego została napisana rola Howarda, ostatecznie został Stewartem? Ta książka to porywające, zabawne i pełne anegdot spojrzenie na serial, który pokochały miliony. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana przygód Sheldona, Leonarda, Penny i spółki.

Dwa lata pracy, 120 godzin zupełnie nowych wywiadów, tysiące stron zapisanych rozmów, 114 stron notatek spisanych podczas oglądania 280 odcinków wszystkich 12 sezonów. Radloff wykonała ogromną pracę, docierając do ludzi, którzy z sukcesem tworzyli Teorię wielkiego podrywu, i oddając im głos.

Nikt nie opowiedziałby tej historii lepiej niż oni.

FILM PROMOCYJNY


OPINIE O KSIĄŻCE

Teoria Wielkiego Podrywu to sitcom, który stał się fenomenem telewizyjnym i na zawsze odcisnął ślad w popkulturze. 12 sezonów, 279 oficjalnych odcinków i jeden, który nie ujrzał światła dziennego. Pamiętne role, tysiące krzepkich żartów i ponadczasowość. Czy to miało prawo się nie udać? Owszem. Takie idealne trafienie w gusta widzów to suma wielu czynników, które musiały zadziać się w tym samym czasie. Dobry scenariusz, idealny casting oraz wyczucie publiki. A to tylko początek listy. Ta książka wam to udowodni. Jest to zbiór ciekawostek oraz zakulisowych historii, które rzucają zupełnie nowe światło na serial. W dodatku dostajemy je bezpośrednio od twórców oraz obsady, więc lepszej perspektywy mieć się nie da. Must read dla każdego fana Big Bang Theory oraz wspaniały powód, aby rozpocząć bingowanie, dla osób, które do tej pory jakimś cudem jeszcze tego nie zrobiły.
PigOut

Osoby uwielbiające Teorię wielkiego podrywu robią przeróżne rzeczy: zaczynają fascynować się fizyką albo nadają swojemu psynkowi imię Szeldon Kuper. Od teraz mogą w końcu robić coś jeszcze: mieć w domu książkę o swoim ukochanym serialu i po prostu się w niej zaczytywać. Wierzcie mi, jest w czym: autorka wykonała tytaniczną pracę i stworzyła doskonały materiał. Jej książka nie tylko gwarantuje przeżywanie bigbangowych emocji na nowo. Ona funduje nam tak wielowymiarową emocjonalno-intelektualną immersję w bigbangowy świat, że trzeba rozważyć, czy do teorii superstrun nie należałoby dodać dodatkowych wymiarów.
Przemek Staroń

Pytania, które zadała Jessica, i informacje, które mi przekazała od innych członków ekipy, sprawiły, że każdy sezon – a czasami każdy odcinek – znowu stał się dla mnie odrębną historią… Rozmowy do książki zamieniły się dla mnie w wersję terapii. Nie spodziewałem się, jak bardzo było mi to potrzebne i jak wiele radości mi przyniesie.
Jim Parsons, serialowy Sheldon

Wiedziałem, że z tej książki dowiemy się wielu rzeczy, ale… wow!
Simon Helberg, serialowy Howard

Jessica Radloff to najlepsza zaklinaczka wielkiego wybuchu… Jeśli kochacie ten serial, jesteście sobie winni przeczytanie każdego fascynującego słowa, które zapisała w tej niesamowitej książce!
Melissa Rauch, serialowa Bernadette

Bardzo się cieszę, że fani wreszcie zobaczą moje polaroidy zza kulis. Te zdjęcia są wyjątkowe i bardzo osobiste, więc świadomość, że Jess tak o nie dbała, bardzo mnie pociesza.
Kaley Cuoco, serialowa Penny

Spędziliśmy na planie 12 lat. I nie ma nikogo, komu ufalibyśmy bardziej niż Jessice, jeśli chodzi o dzielenie się tymi wszystkimi wspomnieniami. Serialowych bohaterów już znacie. Teraz możecie poznać ludzi, których ich grali.
Kunal Nayyar, serialowy Raj

Najbardziej szczegółowa, wspaniała i autentyczna książka, jaka kiedykolwiek powstała i powstanie na temat Teorii wielkiego podrywu.
Mayim Bialik, serialowa Amy

BIOGRAM

Autorka bez zdjęcia

Jessica Radloff

Starsza redaktorka „Glamour”. Dołączyła do firmy w 2011 roku jako korespondentka ds. rozrywki na Zachodnim Wybrzeżu. W imieniu marki regularnie pojawia się w programach takich jak Access Hollywood, The Talk, Good Morning America, TODAY i innych. Przed „Glamour” pisała dla „AOL”, „The Huffington Post”, „Modern Luxury Media”, „WHERE Los Angeles” i magazynu „GameDay”. Jest członkiem Television Critics Association, Critic’s Choice Association oraz Screen Actors Guild. Jest również członkiem Akademii Telewizyjnej.

AKTUALNOŚCI

Nasze książki w bazie ...

Piłkarze reprezentacji Polski przygotowują się do meczu z Austrią, a w przerwach między treningami mogą odpoczywać przy lekturze książek naszego wydawnictwa. Obecność naszych tytułów w bazie w Hanowerze to efekt długoletniej współpracy z PZPN, która do tej pory zaowocowała publikacją „Moje najważniejsze 90 minut” wydaną wspólnie ze Związkiem….

Łukasz Piszczek i Kami...

Nasi autorzy Łukasz Piszczek i Kamil Wódka byli jednymi z gości debaty na antenie CANAL+, która została poświęcona mentalności sportowców. Oprócz nich udział w rozmowie wzięli Łukasz Fabiański, Mariusz Wlazły i Szymon Kołecki. Sportowcy oraz psycholog sportu na podstawie swoich doświadczeń opowiadali o tym, jak ważne jest…

Blisko dwie doby czyta...

Prawie dwie doby czytania o piłce nożnej przygotowaliśmy dla fanów futbolu z okazji Euro 2024. Sześć książek: cztery nowości oraz dwa nowe wydania trafiły lub wkrótce trafią na półki w księgarniach. Jak zwykle w czasie ważnych piłkarskich wydarzeń nie zapominamy o fanach piłki nożnej, dbając, by mieli…