Czasem potrzeba ofiar, aby móc iść dalej…
Komisarz Bondys zawsze wiedział, że daleko mu do sielskiego życia zwykłych śmiertelników. W tym zawodzie trzeba być gotowym na wszystko. Jednak takiej sprawy z nagłymi zwrotami akcji w śledztwie nie spodziewa się nawet on sam.
W niewielkim Piechcinie, kilkadziesiąt kilometrów od Bydgoszczy, zostaje znalezione ciało znanego prawnika. Na dłoniach ma wypalony tajemniczy symbol, a do gardła wepchniętego węża. Morderca ewidentnie pogrywa ze śledczymi, zostawiając zagadkowe wskazówki, co prawdopodobnie jest zapowiedzią kolejnych zbrodni. Uwagę komisarza przykuwa trop prowadzący do założycielki tajemniczej fundacji, kobiety o osobliwym pseudonimie… Serpenta.
W powieści Węże na ziemi, węże na niebie bohaterowie muszą zmierzyć się nie tylko z wymagającym śledztwem. To również czas brutalnego rozliczenia się z przeszłością i ujawnienia prawd, które łamią serca.
Hanna Szczukowska-Białys to autorka, której potencjał wysoko oceniają m.in. Robert Małecki i Maciej Siembieda. Laureatka konkursu na opowiadanie kryminalne, uczestniczka licznych warsztatów z pisarzami gatunku i absolwentka dwóch kursów Maszyny do pisania.
W jej debiutanckim cyklu z komisarzem Bondysem pojawiły się również: Robaki w ścianie oraz Męczennicy na płótnie.
Urodzona w 1986 roku, polska autorka kryminałów, znana z serii o komisarzu Marku Bondysie, której akcja toczy się w Bydgoszczy.
Z wykształcenia jest doktorem nauk rolniczych w specjalności zootechnika, absolwentką Politechniki Bydgoskiej oraz programu Erasmus na Erciyes University w Turcji. Zawodowo pracowała jako szefowa projektu w przemyśle motoryzacyjnym, a od 2022 roku pełni funkcję liderki projektu w korporacji IT.
Jej literacka kariera rozpoczęła się w 2019 roku, kiedy to została laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Uczestniczyła również w warsztatach z pisarzami i ukończyła kursy „Maszyny Do Pisania” prowadzone przez Roberta Małeckiego i Macieja Siembiedę w ramach Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda.
Debiutowała w 2024 roku powieścią „Robaki w ścianie”, za którą otrzymała nagrodę Audiobook Roku 2024 przyznawaną przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI. Kolejne tomy serii to: „Męczennicy na płótnie”, „Węże na ziemi, węże na niebie” i „Cienie nad stawem” – wszystkie wydane nakładem Wydawnictwa SQN.
W 2025 roku wydała również thriller „Oćma”, którego akcja rozgrywa się w Żninie. Prywatnie jest zakochaną w rodzinnym mieście bydgoszczanką, żoną pilanina, mamą, fanką zespołów Rammstein i Lindemann oraz amatorsko malarką i rysowniczką.
Jej twórczość doceniana jest za mroczny klimat, realistyczne tło społeczne i silne osadzenie w lokalnej scenerii.
Autorka bestsellerów odwiedzi Warszawę podczas festiwalu Bazyliszek 2025 W dniach 4–6 lipca 2025 roku w Warszawie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Bazyliszek – wydarzenia skierowanego do fanów fantastyki i gier bez prądu. Wśród zaproszonych gości znalazła się T. Kingfisher – jedna z najciekawszych autorek współczesnej fantastyki,…
Fani thrillerów mogą zacierać ręce – bestsellerowa powieść Juana Gómeza-Jurado, autora kultowej serii o Antonii Scott, doczekała się ekranizacji. Serial „Blizna” zadebiutuje 19 lipca 2025 w serwisie streamingowym CANAL+, a już 9 lipca do księgarń trafi specjalne wydanie książki inspirowane serialem. …
Jakub Małecki z kolejnym sukcesem – jego audiobook został nominowany do Best Stream Audio Awards w kategorii AUDIOBOOK – POWIEŚĆ / LITERATURA PIĘKNA! Nominację zdobyła powieść „Korowód” w interpretacji niezawodnego Filipa Kosiora, który po raz kolejny udowadnia, że potrafi tchnąć życie w każdą historię. Jego narracja…