Data wydania: 30/08/2017
Tłumaczenie: Krzysztof Cieślik
Format: 140 x 205 mm
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788365836342
Cena detaliczna: 39,90
Dostępne wersje: papierowa / ebook /
Niezwykłe wspomnienia trenera Andrzeja Gołoty, Evandera Holyfielda i Pernella Whitakera!
Historia Lou Duvy to tak naprawdę historia boksu. Trener związany z tym sportem przez ponad 70 lat, znał niemal wszystkich wielkich pięściarzy: stał się „dobrym kumplem” Joego Louisa, był świadkiem pierwszego treningu Rocky’ego Marciano w legendarnej Stillman’s Gym, a Joe Frazier pomagał mu w ściganiu dłużników.
W autobiografii Duva pisze o wszystkich tych legendarnych postaciach, przytaczając przy tym mnóstwo anegdot i niezwykłych historii. Ale nie tylko, bo Moje siedem dekad w boksie to także zakulisowa opowieść o prowadzeniu mistrzów świata i pretendentów do tego tytułu: płacz Gołoty w szatni po walce z Bowe’em; elektryzujący pojedynek Tysona z Holyfieldem przy stole bilardowym ośrodka treningowego; Whitaker niepotrafiący rzucić narkotyków przed walką z Óscarem de la Hoyą.
Zabawna, sentymentalna i szczera autobiografia napisana przez Lou Duvę tuż przed śmiercią to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów boksu.
Biografia jednej z najbarwniejszych postaci świata boksu nie może być nudna. Duva był wybitnym trenerem i wspaniałym człowiekiem, który nigdy nie odmawiał dziennikarzom. Szkoda, że ukoronowaniem jego kariery nie było doprowadzenie Andrzeja Gołoty do tytułu mistrza świata. Dlaczego tak się nie stało, dowiecie się z tej książki.
Andrzej Kostyra, „Super Express”
Człowiek orkiestra: trener, menedżer, promotor. Bez tak kolorowych postaci jak Lou Duva boks byłby uboższy. W narożniku klął na swoich zawodników jak szewc, ale gotów był się o nich bić, gdy widział, że dzieje im się krzywda. „Czułem każdy zadany im cios tak, jakbym to ja go otrzymał” – mówił. Byli dla niego jak rodzina.
Janusz Pindera, publicysta, komentator boksu
Trener bokserski z przeszło 50-letnim stażem, związany z tym sportem od lat 30. ubiegłego stulecia, kiedy zaczynał pięściarską karierę. Trenował 19 mistrzów świata, w tym Evandera Holyfielda, Pernella Whitakera, Lennoxa Lewisa, Hectora Camacho, Marka Brelanda czy Meldricka Taylora. W połowie lat 90. był trenerem Andrzeja Gołoty, prowadził Polaka w słynnych walkach z Riddickiem Bowe’em. Członek Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sław. Zmarł 8 marca 2017 roku w wieku 94 lat.
Były dziennikarz sportowy związany z „New York Daily News” i „New York Timesem”, gdzie pisał o boksie, baseballu, hokeju i koszykówce.
Jury Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa wybrało 10 książek, które przeszły do kolejnego etapu konkursu. Wśród nich jest „Fenomen z Warszawy” Tomasza Duszyńskiego.
Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce Mikołaj Sokół oraz legendarny trener żużlowej reprezentacji Polski Marek Cieślak ściągnęli na spotkania autorskie setki osób! „Szybko, szybciej, najszybciej” i „Marek Cieślak. Rozliczenie” to najlepiej sprzedające się książki sportowe w Polsce. W dniu premiery książki Mikołaja Sokoła…
Spotkania z czytelnikami, podpisywanie książek, długie rozmowy o literaturze… Targi Książki mają swój niepowtarzalny klimat, dlatego bardzo nas cieszy, że tego typu imprezy wracają do kalendarza. W tym roku nie mogło nas zabraknąć w Warszawie, gdzie w dniach 26-29 maja będziemy czekać na Was wraz z naszymi…