fbpx

Nagroda dla „O północy w Czarnobylu”! Relacja z gali Lubimy Czytać i Allegro

dodano: 10 marca 2020
Udostępnij:    Share Share

Czekaliśmy na te informacje z niecierpliwością. Odliczaliśmy dni do zakończenia głosowania. W plebiscycie Lubimy Czytać i Allegro w pięciu kategoriach nominowanych było sześć naszych książek. I oto jest – wspaniała wiadomość! „O północy w Czarnobylu” Adama Higginbothama otrzymało tytuł Książki Roku 2019  w kategorii literatura faktu, publicystyka!

W tym miejscu chcemy podziękować Wam, naszym Czytelnikom, którzy oddali głos na reportaż Adama Higginbothama. To dla nas ogromne wyróżnienie! Cieszymy się, że tak dobra literatura została przez Was doceniona.

Niestety Adam Higginbotham nie mógł być z nami tego wieczoru, ale mimo wszystko podczas gali chciał podziękować czytelnikom za wybranie jego książki:

Następną świetną wiadomością było to, że „Horyzont” zajął trzecie miejsce w kategorii literatura piękna. Zwycięzcą został „Kult” Łukasza Orbitowskiego, autora książek „Czas cezarów” (2019), „Exodus” (2017), „Wigilijne psy” (2016) i „Szczęśliwa ziemia” (2013).

Relacja z gali

Tego dnia Stary Browar w Poznaniu zapełnił się autorami, wydawcami i osobami silnie związanymi z promowaniem czytelnictwa oraz kultury. Galę prowadziła Dorota Wellman. W trakcie uroczystości przemówienie wygłosił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz prezes Lubimy Czytać Izabela Sadowska. Wydarzenie wzbogacone było muzyką Dziubek Band.

W imieniu Czytelników statuetki wręczali Agnieszka Cegielska, Mateusz Damięcki, dyrektor Wydziału Kultury w Poznaniu Justyna Makowska, prezes Stowarzyszenia Druga Era i organizator Festiwalu Fantastyki Pyrkon Piotr Derkacz, reporter Włodzimierz Nowak, redaktor „Nowej Fantastyki” i publicysta „Polityki” Marcin Zwierzchowski oraz redaktorka serwisu Lubimy Czytać Ewa Cieślik.

Nominacja książek Wydawnictwa SQN była dla nas wielkim wydarzeniem, a udział w gali plebiscytu Lubimy Czytać i Allegro wspaniałym zwieńczeniem. Dziękujemy Wam raz jeszcze za Wasze liczne głosy i wskazanie „O północy w Czarnobylu” jako najlepszej książki w kategorii literatury faktu!

AKTUALNOŚCI

TOP DEKADY według mies...

Jakie były najważniejsze tytuły, trendy i wydarzenia na rynku fantastycznym drugiej dekady XXI wieku? W zestawieniu przygotowanym przez Nowa Fantastyka nie zabrakło książek Wydawnictwa SQN. „Wasz Cyrk moje małpy. Chronologiczny alfabet moich autorów” Dwutomowy, okraszony licznymi zdjęciami…

Ta książka będzie hite...

Mariah Carey pokazała na swoim instagramowym profilu książki, które w 2020 roku szczególnie przypadły jej do gustu. W tym stosie jest jedna, którą WYDAMY W 2021 roku. Na fanpage’u zadaliśmy czytelnikom pytanie: który z polecanych przez artystkę tytułów ich zdaniem ukaże się nakładem naszego wydawnictwa? …

Nasze książki w Art Rage

Art Rage to serwis oferujący książki, komiksy, gry planszowe i printy prac różnych artystów, ale to wy decydujecie, ile chcecie za nie zapłacić. Liczba pakietów z wybranymi książkami jest ograniczona, dostępna do nabycia zwykle tyko przez kilka dni lub do wyczerpania zapasów. W…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top