Nagroda dla „O północy w Czarnobylu”! Relacja z gali Lubimy Czytać i Allegro

dodano: 10 marca 2020
Udostępnij:    Share Share

Czekaliśmy na te informacje z niecierpliwością. Odliczaliśmy dni do zakończenia głosowania. W plebiscycie Lubimy Czytać i Allegro w pięciu kategoriach nominowanych było sześć naszych książek. I oto jest – wspaniała wiadomość! „O północy w Czarnobylu” Adama Higginbothama otrzymało tytuł Książki Roku 2019  w kategorii literatura faktu, publicystyka!

W tym miejscu chcemy podziękować Wam, naszym Czytelnikom, którzy oddali głos na reportaż Adama Higginbothama. To dla nas ogromne wyróżnienie! Cieszymy się, że tak dobra literatura została przez Was doceniona.

Niestety Adam Higginbotham nie mógł być z nami tego wieczoru, ale mimo wszystko podczas gali chciał podziękować czytelnikom za wybranie jego książki:

Następną świetną wiadomością było to, że „Horyzont” zajął trzecie miejsce w kategorii literatura piękna. Zwycięzcą został „Kult” Łukasza Orbitowskiego, autora książek „Czas cezarów” (2019), „Exodus” (2017), „Wigilijne psy” (2016) i „Szczęśliwa ziemia” (2013).

Relacja z gali

Tego dnia Stary Browar w Poznaniu zapełnił się autorami, wydawcami i osobami silnie związanymi z promowaniem czytelnictwa oraz kultury. Galę prowadziła Dorota Wellman. W trakcie uroczystości przemówienie wygłosił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz prezes Lubimy Czytać Izabela Sadowska. Wydarzenie wzbogacone było muzyką Dziubek Band.

W imieniu Czytelników statuetki wręczali Agnieszka Cegielska, Mateusz Damięcki, dyrektor Wydziału Kultury w Poznaniu Justyna Makowska, prezes Stowarzyszenia Druga Era i organizator Festiwalu Fantastyki Pyrkon Piotr Derkacz, reporter Włodzimierz Nowak, redaktor „Nowej Fantastyki” i publicysta „Polityki” Marcin Zwierzchowski oraz redaktorka serwisu Lubimy Czytać Ewa Cieślik.

Nominacja książek Wydawnictwa SQN była dla nas wielkim wydarzeniem, a udział w gali plebiscytu Lubimy Czytać i Allegro wspaniałym zwieńczeniem. Dziękujemy Wam raz jeszcze za Wasze liczne głosy i wskazanie „O północy w Czarnobylu” jako najlepszej książki w kategorii literatury faktu!

AKTUALNOŚCI

Zdalne kolorowanie. Po...

Pandemia sprawiła, że nastały trudne czasy nie tylko dla uczniów, rodziców i nauczycieli w tradycyjnych szkołach, ale też w ośrodkach specjalnych. Jeden z nich – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chełmnie – zwrócił się do nas z prośbą o małą pomoc. Nie mogliśmy pozostać głusi na ich apel!…

Agnieszka Sztyler-Turo...

Dziennikarka Onetu i autorka wydanej przez nas książki „Oddział zakaźny” otrzymała nagrodę za reportaż „Jestem seksoholikiem. Nigdy nie zdradziłem żony”. To nie pierwsze takie wyróżnienie Agnieszki Sztyler-Turovsky. Autorka za swoją dziennikarską pracę już wielokrotnie odbierała laury. Zwyciężyła w konkursie „Sukces roku w ochronie…

Posłuchaj naszych ksią...

Według najnowszych badań czytelnictwa, pandemia jest przyczyną sporego wzrostu sprzedaży audiobooków. Wychodząc naprzeciw tym symptomom, z dumą prezentujemy trzy kolejne książki, których od teraz możecie również podsłuchać! Najnowsza powieść Anety Jadowskiej „Cud, miód, malina”, wstrząsający reportaż dziennikarki Onetu Agnieszki Sztyler-Turovsky „Oddział zakaźny” i historia…

logo-sqn-nowe-www_blue

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2020

Go to Top