fbpx

Jan Ullrich. O tym, który mógł być najlepszy

Autor:  Daniel Friebe 

Data wydania:   28/06/2023

Tłumaczenie:  Bartosz Sałbut

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   592

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788383300115

Dostępne wersje:   papierowa / ebook /

Cena detaliczna:   59,99 zł / ebook:  47,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

W 1997 roku Jan Ullrich przebojem wdarł się na kolarskie salony, demolując rywali na pierwszym górskim etapie Tour de France. Jego występ był tak niesamowity, że wstrząsnął całym sportowym światem. Gazety określiły Ullricha mianem „nowego giganta”. Tamtą edycję Tour de France wygrał z przewagą niemal dziesięciu minut, co uznano wówczas za pokoleniową zmianę warty w kolarstwie. Zgodni byli wszyscy: Jan Ullrich jest przyszłością tego sportu.

Bardzo szybko okrzyknięto go najpopularniejszym niemieckim sportowcem wszech czasów, a jego rywalizacja z Lance’em Armstrongiem zdefiniowała najbardziej kontrowersyjne lata Tour de France. Daniel Friebe, który jest także autorem znakomitej biografii Eddy’ego Merckxa Kanibal, wyruszył na poszukiwania człowieka, o którym w 1997 roku mówiono, że zdominuje kolarstwo na długie lata, a któremu nigdy się to nie udało.

To porywająca opowieść o oczekiwaniach, którym nie da się sprostać, wrażliwości psychicznej i fizycznej, skutkach trudnego dzieciństwa, zepsutym moralnie sporcie, dopingu, uzależnieniach oraz jednym, konkretnym rywalu, którym był Lance Armstrong. A także o tym, jak wszystkie te elementy mogą zmienić przeznaczenie człowieka.

FILM PROMOCYJNY


OPINIE O KSIĄŻCE

Daniel Friebe nie miał łatwego zadania. Jan Ullrich nie jest bowiem postacią jednoznaczną: choć osiągnął kolarski szczyt, presja i ciężar odpowiedzialności strąciły go w otchłań. To poruszająca historia wielkich wzlotów i upadków, a istotny udział ma w niej sam… Lance Armstrong – rywal „Kaisera”, który lata po zakończeniu kariery wyciągnął do Ullricha pomocną dłoń.
Tomasz Czernich, Interia Sport

Miał być ikoną niemieckiego kolarstwa, to przecież jedyny zwycięzca Tour de France z tego kraju. Jego pojedynki z Armstrongiem elektryzowały cały świat. Po 25 latach odkrywamy, kim był człowiek, który wszystkie swoje sukcesy zawdzięcza dopingowi.
Marek Bala, Naszosie.pl

Wychowanek twardej i bezwzględnej NRD-owskiej szkoły sportu. Jedna z najbardziej tajemniczych i tragicznych postaci peletonu. Kolarz, który znalazł się we właściwym miejscu, ale w niewłaściwym czasie.
Adam Probosz, Turdetur

BIOGRAM

Autor bez zdjęcia

Daniel Friebe

Jeden z najbardziej doświadczonych i szanowanych brytyjskich dziennikarzy zajmujących się kolarstwem. Relacjonował już 14 wyścigów Tour de France. Publikował teksty dla takich mediów, jak: „Daily Telegraph”, „Sunday Telegraph”, „SPIN World Cricket Monthly”, Channel 4, „Test Match Magazine”, „Outdoor Fitness” i „FourFourTwo”.

AKTUALNOŚCI

Ruszyła przedsprzedaż ...

Miłośnicy literatury i filmu mają powód do radości! Filmowe wydanie książki Święto ognia autorstwa Jakuba Małeckiego jest już dostępne w przedsprzedaży. Dla osób, które chcą dodać tę wyjątkową pozycję do swojej kolekcji mamy świetne wiadomości. Książka jest już dostępna w SQNStore.pl, jak i w popularnej sieci Empik….

Jest już teaser „...

„Święto Ognia” trafi do polskich kin już 6 października! To produkcja wyreżyserowana przez Kingę Dębską, znaną widzom z takich produkcji jak „Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa” oraz „Zupa nic”. W sieci pojawił się właśnie teaser filmu, który publikujemy poniżej. To adaptacja literackiego bestsellera Jakuba Małeckiego, który zdobył…

Niecodzienna akcja pro...

Nasza tajemnicza i niecodzienna akcja promocyjna wzbudza gorące dyskusje wśród miłośników literatury. 23 sierpnia 2023 światło dzienne ujrzała najnowsza książka Marcina Mortki zatytułowana „Karaibska odyseja”, a wraz z jej premierą, postanowiliśmy  zaskoczyć czytelników niekonwencjonalnym podejściem do promocji. List w butelce Wysłanie prawdziwego listu w butelce…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top