Data wydania: 30/08/2017
Tłumaczenie: Krzysztof Cieślik
Format: 140 x 205 mm
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 9788365836342
Dostępne wersje: papierowa / ebook /
Cena detaliczna: 39,90 / ebook: 39,90
Niezwykłe wspomnienia trenera Andrzeja Gołoty, Evandera Holyfielda i Pernella Whitakera!
Historia Lou Duvy to tak naprawdę historia boksu. Trener związany z tym sportem przez ponad 70 lat, znał niemal wszystkich wielkich pięściarzy: stał się „dobrym kumplem” Joego Louisa, był świadkiem pierwszego treningu Rocky’ego Marciano w legendarnej Stillman’s Gym, a Joe Frazier pomagał mu w ściganiu dłużników.
W autobiografii Duva pisze o wszystkich tych legendarnych postaciach, przytaczając przy tym mnóstwo anegdot i niezwykłych historii. Ale nie tylko, bo Moje siedem dekad w boksie to także zakulisowa opowieść o prowadzeniu mistrzów świata i pretendentów do tego tytułu: płacz Gołoty w szatni po walce z Bowe’em; elektryzujący pojedynek Tysona z Holyfieldem przy stole bilardowym ośrodka treningowego; Whitaker niepotrafiący rzucić narkotyków przed walką z Óscarem de la Hoyą.
Zabawna, sentymentalna i szczera autobiografia napisana przez Lou Duvę tuż przed śmiercią to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów boksu.
Biografia jednej z najbarwniejszych postaci świata boksu nie może być nudna. Duva był wybitnym trenerem i wspaniałym człowiekiem, który nigdy nie odmawiał dziennikarzom. Szkoda, że ukoronowaniem jego kariery nie było doprowadzenie Andrzeja Gołoty do tytułu mistrza świata. Dlaczego tak się nie stało, dowiecie się z tej książki.
Andrzej Kostyra, „Super Express”
Człowiek orkiestra: trener, menedżer, promotor. Bez tak kolorowych postaci jak Lou Duva boks byłby uboższy. W narożniku klął na swoich zawodników jak szewc, ale gotów był się o nich bić, gdy widział, że dzieje im się krzywda. „Czułem każdy zadany im cios tak, jakbym to ja go otrzymał” – mówił. Byli dla niego jak rodzina.
Janusz Pindera, publicysta, komentator boksu
Trener bokserski z przeszło 50-letnim stażem, związany z tym sportem od lat 30. ubiegłego stulecia, kiedy zaczynał pięściarską karierę. Trenował 19 mistrzów świata, w tym Evandera Holyfielda, Pernella Whitakera, Lennoxa Lewisa, Hectora Camacho, Marka Brelanda czy Meldricka Taylora. W połowie lat 90. był trenerem Andrzeja Gołoty, prowadził Polaka w słynnych walkach z Riddickiem Bowe’em. Członek Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sław. Zmarł 8 marca 2017 roku w wieku 94 lat.
Były dziennikarz sportowy związany z „New York Daily News” i „New York Timesem”, gdzie pisał o boksie, baseballu, hokeju i koszykówce.
Finał tegorocznej akcji „Kupujesz ebooka, wspierasz 31. Finał WOŚP” przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania! Dzięki Wam – naszym czytelnikom, sympatykom i autorom zebraliśmy: 66 740 zł A to znaczy, że dwukrotnie przekroczyliśmy kwotę, którą chcieliśmy zebrać ze sprzedaży…
Jakub Małecki przyzwyczaił czytelników do tego, że co roku mogli liczyć na nową powieść jego autorstwa. Pod tym względem ubiegły rok był wyjątkowy, gdyż oprócz odświeżonego wydania „Nikt nie idzie”, do księgarni nie trafiła nowa historia spod pióra pisarza. To zmieni się w kwietniu, kiedy ukażą się…
Rozpoczął się plebiscyt na Sportową Książkę Roku. Do końca stycznia czytelnicy mogą wybierać tytuły w dwóch kategoriach: krajowe oraz zagraniczne publikacje. Każdy może oddać głos na maksymalnie dwie książki w każdej z kategorii. Z 32 nominowanych pozycji aż 19 ukazało się nakładem naszego wydawnictwa. Polskie tytuły…