fbpx

Niki Lauda. Do piekła i z powrotem

Autobiografia legendy Formuły 1

Data wydania:   28/06/2023

Tłumaczenie:  Bartosz Sałbut

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   392

Oprawa:   twarda

ISBN:   9788382107333

Dostępne wersje:   papierowa / ebook /

Cena detaliczna:   59,99 zł / ebook:  47,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Nawet osoby zupełnie nieobeznane z Formułą 1 słyszały o jego wypadku na Nürburgringu w 1976 roku. Wyciągnięto go wtedy z płonącego wraku Ferrari w stanie tak opłakanym, że ksiądz udzielił mu sakramentu namaszczenia. Półtora miesiąca później wrócił do ścigania na Monzy. Rany mu krwawiły, nie miał też powiek. Był przerażony. Rok później odzyskał tytuł mistrza świata.

Legendarny kierowca przez całą karierę znany był ze swojego trzeźwego podejścia do wyścigów i bezwzględnego dbania o własny interes. W autobiografii wyjaśnia, skąd wzięła się ta postawa – opowiada o surowym wychowaniu oraz braku akceptacji ze strony rodziców, co zdaniem Laudy przyczyniło się do powstania jego „uzależnienia od doskonałości”.

W książce Do piekła i z powrotem opisuje, w jaki sposób walczył ze strachem i dokonał powrotu, który wydawał się przekraczać granice ludzkiej wytrzymałości. Do tego dochodzi rywalizacja Laudy i Hunta, ukazana po latach w hollywoodzkim filmie Wyścig z 2013 roku. Kogoś takiego jak on nie będzie już nigdy.

Książka została zaktualizowana po śmierci wybitnego kierowcy w 2019 roku.

FILM PROMOCYJNY


OPINIE O KSIĄŻCE

Naprawdę był w piekle i z niego wrócił. Kariera Nikiego Laudy – opisana przez samego bohatera tuż po jej zakończeniu – to świadectwo wyjątkowej determinacji. Od startów zdezelowanym VW Garbusem, długów i rodzinnych konfliktów po mistrzostwo świata Formuły 1; od niemal śmiertelnego wypadku po kolejne zwycięstwa i tytuły. Gdyby ta historia nie wydarzyła się naprawdę, nikt by w nią nie uwierzył.
Mikołaj Sokół, Viaplay

Niki Lauda. Nieustraszony, odważny i pokonujący wszelkie bariery. Kierowca starej daty, których tak niewielu już zostało. Jeden z ojców sukcesu Mercedesa i Lewisa Hamiltona, niegryzący się w język, mówiący, jak jest. Dzięki Laudzie i oglądaniu relacji F1 w niemieckiej stacji RTL nauczyłam się niemieckiego, a podziwianie jego osoby w padoku Formuły 1 było czymś niezwykłym i niepowtarzalnym. Był i na zawsze będzie Legendą.
Roksana Ćwik, ŚwiatWyścigów.pl

Kierowca wyścigowy, mistrz świata, biznesmen i przyjaciel – LEGENDA. Niki Lauda podchodził do życia bezkompromisowo, nie tracił czasu na niepotrzebne konwenanse. Przeżył piekło i z niego wrócił. Autobiografia, która pozwala zrozumieć, dlaczego Nikiego tak poważano w środowisku F1, choć jego początki w motorspor­cie nie były usłane różami. Dlaczego sprzedał swojego VW Garbusa? W jaki sposób rozwścieczył Enzo Ferrariego oraz dlaczego z Toto Wolffem było im początkowo nie po drodze? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie wewnątrz!
Patryk Sokołowski, Viaplay, były inżynier F1

BIOGRAM

Autor bez zdjęcia

Niki Lauda

Legendarny kierowca Formuły 1. Trzykrotny mistrz świata (1975, 1977 i 1984). Dwa ostatnie tytuły zdobył po niezwykłym powrocie po wypadku na torze Nürburgring, w wyniku którego został poważnie poparzony i był bliski śmierci. Po zakończeniu kariery sportowej jeszcze przez wiele lat był związany z Formułą 1, m.in. jako ekspert telewizji RTL, szef zespołu Jaguar i doradca w zespołach Ferrari i Mercedes. Zmarł 20 maja 2019 roku.

AKTUALNOŚCI

Ruszyła przedsprzedaż ...

Miłośnicy literatury i filmu mają powód do radości! Filmowe wydanie książki Święto ognia autorstwa Jakuba Małeckiego jest już dostępne w przedsprzedaży. Dla osób, które chcą dodać tę wyjątkową pozycję do swojej kolekcji mamy świetne wiadomości. Książka jest już dostępna w SQNStore.pl, jak i w popularnej sieci Empik….

Jest już teaser „...

„Święto Ognia” trafi do polskich kin już 6 października! To produkcja wyreżyserowana przez Kingę Dębską, znaną widzom z takich produkcji jak „Moje córki krowy”, „Zabawa zabawa” oraz „Zupa nic”. W sieci pojawił się właśnie teaser filmu, który publikujemy poniżej. To adaptacja literackiego bestsellera Jakuba Małeckiego, który zdobył…

Niecodzienna akcja pro...

Nasza tajemnicza i niecodzienna akcja promocyjna wzbudza gorące dyskusje wśród miłośników literatury. 23 sierpnia 2023 światło dzienne ujrzała najnowsza książka Marcina Mortki zatytułowana „Karaibska odyseja”, a wraz z jej premierą, postanowiliśmy  zaskoczyć czytelników niekonwencjonalnym podejściem do promocji. List w butelce Wysłanie prawdziwego listu w butelce…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top