fbpx

Ludzie Putina

Jak KGB odzyskało Rosję i zwróciło się przeciwko Zachodowi

Autor:  Catherine Belton 

Data wydania:   09/03/2022

Tłumaczenie:  Przemysław Hejmej

Format:  150 x 215 mm

Ilość stron:   720

Oprawa:   twarda

ISBN:   9788382105551

Dostępne wersje:   papierowa / ebook / audiobook

Cena detaliczna:   59,99 zł / ebook:  47,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Bestseller „The Sunday Times”
Książka Roku „The Sunday Times”„Times” i „Daily Telegraph”

Wojna na Ukrainie, sponsorowanie polityki ekstremistycznej w Europie, wpływanie na wybory w USA w 2016 roku. W ostatnich latach Rosja Władimira Putina prowadzi skoordynowaną kampanię na rzecz rozszerzenia swoich wpływów i osłabienia zachodnich instytucji.

Jak i dlaczego do tego wszystkiego doszło i kto to zaaranżował?

Dziennikarka śledcza Catherine Belton opisuje historię dojścia do władzy Władimira Putina i otaczającej go niewielkiej grupy ludzi z KGB. Zagłębiając się w funkcjonowanie Kremla Putina, dociera do kluczowych graczy wewnętrznej polityk i ujawnia w jaki sposób Putin zastąpił niesfornych potentatów epoki Jelcyna nowym pokoleniem lojalnych oligarchów, którzy podkopali gospodarkę i system prawny swojego kraju i rozszerzyli wpływy na Zachód.

Rezultatem jest mrożące krew w żyłach ujawnienie planu odwetu KGB. To historia, która zaczęła się dawno temu w mroku upadku Związku Radzieckiego, kiedy sieć agentów była w stanie wyprowadzić miliardy dolarów z Rosji na Zachód. Po przejęciu gospodarki przez Putina ta sieć pozyskała nowe przepływy gotówki, aby zrealizować swoje cele – od Moskwy po Londyn, Szwajcarię i Brighton Beach.

„Ludzie Putina” to skrupulatny opis procesu przejmowania władzy, który pogrzebał nadzieje na nową Rosję i przyniósł poważne konsekwencje dla jej mieszkańców i w coraz większym stopniu – dla świata.

FILM PROMOCYJNY


FRAGMENT AUDIOBOOKA


OPINIE O KSIĄŻCE

Ta książka stała się definitywnym potwierdzeniem rosnących wpływów Putina i Putinizmu.
Anne Applebaum

Rzadko mamy okazję zajrzeć tak głęboko za kulisy tego, co dzieje się na Kremlu. I dowiedzieć, jak dalece za sznurki pociąga tam KGB, dawny pracodawca Władimira Putina. Belton spotyka się jego dawnymi przyjaciółmi. Odtwarza działania rosyjskich służb, od kresu i upadku ZSRR, aż po kryzys na Ukrainie. O szczegóły wypytuje dawnych oligarchów. Ale przede wszystkim – tłumaczy, jak Putin doszedł do władzy. I jak mógł się przy niej tak długo utrzymać. Bardzo polecam tę książkę wszystkim zainteresowanym Rosją.
Witold Szabłowski

Fabuła jak z politycznego thrillera: w obliczu upadku imperium tajna policja wyprowadza pieniądze z kraju, tworząc fundusz na odbudowę starych sieci powiązań. Odzyskują władzę, stają się spektakularnie bogaci i zwracają się przeciwko swoim wrogom, najpierw w kraju, a potem za granicą.
Edward Lucas, The Times

Opierając się na obszernych wywiadach z kremlowskimi informatorami i byłymi oligarchami, takimi jak Siergiej Pugaczow i Michaił Chodorkowski, Belton maluje bogaty w szczegóły portret reżimu Putina, utkany z sieci spisków i grabieży. Przejrzysty opis złowrogiej mieszanki siły autorytarnego państwa i gangsterskiego bezprawia, które rządzą Rosją.
Publishers Weekly

Drugoplanowe postaci opisane w studium Rosji Władimira Putina autorstwa Catherine Belton są doprawdy niezwykłe i godne miniserialu Netflixa… Oto współczesna Rosja w pełnej, przerażającej krasie. W Ludziach Putina Belton, była moskiewska korespondentka „Financial Times”, ujawnia, w jaki sposób rosyjski prezydent i jego ludzie zdominowali największy kraj na świecie.
Peter Frankopan, Financial Times

Mnóstwo jest publikacji o współczesnej Rosji… Ta bije na głowę je wszystkie. Długo oczekiwani Ludzie Putina jest najlepszą i najważniejszą książką o współczesnej Rosji.
The Times

Przełomowa i skrupulatnie zbadana anatomia reżimu Putina. Książka Belton rzuca nowe światło na zagrożenia, jakie rosyjskie pieniądze i wpływy stanowią teraz dla Zachodu.
Guardian

BIOGRAM

Autorka bez zdjęcia

Catherine Belton

Jest dziennikarką śledczą agencji Reuters. W latach 2007-2013 pracowała jako moskiewski korespondent „Financial Times”. Wcześniej informowała o Rosji dla „Moscow Times” i „Business Week”. W 2009 roku została nominowana do tytułu Dziennikarz Biznesowy roku podczas British Press Awards. Mieszka w Londynie.

AKTUALNOŚCI

Nagroda dla Anety Jado...

W piątek, 10 marca zostały ogłoszone wyniki ósmej edycji Plebiscytu Książka Roku Lubimyczytać.  Głosowanie odbywało się aż w czternastu kategoriach. Oddano prawie 200 000 głosów. Nominację do Plebiscytu otrzymało 130 tytułów. W tym gronie znalazły się także książki wydane przez nas. Aneta Jadowska na podium …

Ruszyła przedsprzedaż ...

 Najnowsza książka Samanthy Shannon dostępna w przedsprzedaży tylko na SQN Store. Samantha Shannon powraca! Urodzona w 1991 roku w Londynie pisarka rozpoczęła karierę w wieku 15 lat. Jej powieści znane są na całym świecie, a Czas Żniw został przetłumaczony na dwadzieścia…

Pięć nagród w plebiscy...

Zakończył się plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2022. Organizatorzy ogłosili oficjalne wyniki i wiemy już, że książki wydane przez nasze wydawnictwo zgarnęły nagrody w pięciu kategoriach.  Sportowa Książka Roku 2022 W głosowaniu czytelników na najlepszą Sportową Książkę Roku triumfowała „9. Mistrzowska passa Juventusu” od Amici…

rsz_1rsz_logo_biale-150x105-new

Więcej niż książka!
Wydawnictwo sine qua non

© Copyright – Wydawnictwo SQN 2010-2021

Go to Top