fbpx

Real. Zwycięstwo jest wszystkim

Autor:  Leszek Orłowski 

Data wydania:   07/02/2024

Format:  150 x 215 mm

Ilość stron:   280

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788383301792

Dostępne wersje:   papierowa / ebook /

Cena detaliczna:   49,99 zł / ebook:  42,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Piłkarskie uniwersum znajduje się w ciągłym ruchu: gwiazdy murawy pojawiają się i znikają, a zespoły wdrapują się na szczyt, by zaraz potem z niego spaść. W świecie futbolu jest niewiele stałych punktów odniesienia, ale jedno wydaje się pewne: Real Madryt był, jest i będzie wielkim klubem. Prawdopodobnie największym w historii piłki nożnej. Bo nawet jeśli pogrąża się w kryzysie, to wiadomo, że raczej wcześniej niż później znowu okaże się najlepszy.

Leszek Orłowski w charakterystycznym dla siebie stylu – z pasją i dbałością o szczegóły – odmalowuje ostatnie lata w wykonaniu Los Blancos, okres pełen wzlotów i upadków, kiedy to kibice Realu musieli znosić fiasko rozgrywek 2020/21, ale i przecierali oczy ze zdumienia, gdy ich zespół w nieprawdopodobnych okolicznościach pokonywał kolejnych wielkich rywali w legendarnych już dwumeczach Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22. To historia bajkowa – bo tak wiele w niej zwrotów akcji, wielkich rozczarowań i jeszcze większych triumfów.

Poznaj opowieść o królewskim klubie największego pasjonata hiszpańskiego futbolu w Polsce – bo nikt nie potrafi oddać w taki sposób emocji towarzyszących fanom Realu Madryt. Rozsiądź się wygodnie w fotelu i przypomnij sobie, co działo się w niedalekiej przeszłości w największym klubie świata.

OPINIE O KSIĄŻCE

W Polsce liga hiszpańska to Leszek Orłowski, a Leszek Orłowski to liga hiszpańska. Dusza historyka, pasja nastolatka, pamięć słonia – warto przeczytać.
Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji CANAL+ Sport

W świecie opasłych, często nazbyt pompatycznych lub krzykliwych literackich wynurzeń o futbolu Leszek stworzył znów świetnego bryka o naj-najnowszej historii Królewskich. Faktografia ujęta w dynamicznym, niepozbawionym humoru oraz wartkich, rzetelnych przemyśleń autora dziele, które dzięki reporterskiemu stylowi narracji czyta sięrównie przyjemnie, co ekspresowo.
Piotr Laboga, CANAL+

Dla kibiców Realu to gratka, dla pozostałych – ciekawa wiwisekcja dynamicznego czasu w dziejach największego klubu świata. Lata 2017-2023 to faktycznie okres dla Królewskich pełen wzlotów i upadków. Leszek Orłowski literackich upadków nie notuje – dawno temu osiągnął wysokość przelotową i z niej nie schodzi, zwłaszcza gdy opowiada o piłce hiszpańskiej.
Zbigniew Mucha, „Piłka Nożna”

Słyszę Leszka – myślę „hiszpańska piłka”. Czytam Jego książki – nie mogę wyjść z podziwu jak romantycznie całą tę wiedzę potrafi przelać na papier. Muszę przyznać, że czytając Real. Zwycięstwo jest wszystkim nawet moje serce stawało się „tak białe”… Niczym u Javiera Mariasa! (Leszek wie)
Maja Strzelczyk, Foot Truck

Florentino Pérez osiągnął spektakularne sukcesy i pod względem liczby wywalczonych trofeów już zrównał się z legendarnym Santiago Bernabéu. W trakcie jego hegemonii przez ekipę Los Blancos przewinęły się gwiazdy światowego futbolu, takie jak m.in. „Il Fenomeno” Ronaldo, Ramos i CR7, a od kilku lat trafiają do niej największe młode talenty: Vinícius Júnior, Rodrygo, Militão, Camavinga czy Tchouaméni. Książka Leszka Orłowskiego to wnikliwa analiza najnowszej historii Realu Madryt, która pokazuje, że Los Galácticos pod sterami madrytczyka poszli z duchem czasu i nadal odnosili wielkie zwycięstwa.
Marcin Mendelski, Nieobiektywny kibic

BIOGRAM

Leszek Orłowski

(ur. 1971 w Wielbarku na Mazurach)

Z wykształcenia jest historykiem, z zawodu dziennikarzem i komentatorem piłkarskim. Od 1997 roku pracuje w tygodniku „Piłka Nożna”, a od 2003 roku także w stacji Canal+ Sport. Jego specjalnością jest futbol hiszpański. Jako wysłannik „Piłki Nożnej” obsługiwał finały mistrzostw świata w 2006 roku oraz finały mistrzostw Europy w 2008 i 2012 roku. Wielokrotnie odwiedzał Hiszpanię, także jako komentator meczów Primera División, Ligi Mistrzów i Pucharu Króla. Autor książek „Barça. Złota dekada” (SQN 2016) i „Real Madryt. Królewska era Galacticos” (SQN 2017), prywatnie ojciec dwóch synów.

AKTUALNOŚCI

Akcja charytatywna ...

Marcin Mortka, znany polski autor literatury fantasy i pasjonat ekologii, wraz z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, zaprasza do udziału w wyjątkowej inicjatywie ,,Klimatyczni i Kulturalni”, która ma na celu sadzenie drzewek lip w malowniczym miasteczku Pobiedziska. Kontynuacja przygód Kociołka i jego drużyny! Marcin Mortka…

Nasze książki nagrodzo...

Plebiscyt na Sportową Książkę Roku 2023 dobiegł końca, a organizatorzy ogłosili już oficjalne wyniki. Po podsumowaniu wszystkich głosów czytelników i podaniu do wiadomości decyzji podjętych przez kapitułę, okazało się, że książki wydane przez nasze Wydawnictwo zgarnęły nagrody w aż czterech z pięciu kategorii. Sportowa Książka Roku…

Przełamywanie baśniowy...

Już niedługo Wydawnictwo SQN wyda kolejną książkę autorstwa T. Kingfisher! Tym razem autorka przeniesie czytelników w mroczny świat baśni, gdzie tradycyjne role zostają odwrócone. W wieży jest uwięziona księżniczka, ale to nie jest historia o niej ,,Cierń” to niezwykła opowieść o Ropuszce, dziewczynce, która została…