fbpx

SQN Originals: Wielki Widzew

Historia polskiej drużyny wszech czasów

Autor:  Marek Wawrzynowski 

Data wydania:   22/11/2023

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   440

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788383302560

Dostępne wersje:   papierowa / ebook /

Cena detaliczna:   39,99 zł / ebook:  39,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Wielki Widzew wyprzedził swoją epokę dzięki wizjonerstwu Ludwika Sobolewskiego oraz tytanicznej pracy Stefana Wrońskiego i Leszka Jezierskiego. Po zaciekłych bojach z gigantami futbolu, takimi jak Juventus i Liverpool, RTS stał się punktem odniesienia dla niemal wszystkich polskich drużyn. Widzewiacy grali o najwyższe cele, mieli w składzie gwiazdy europejskiego formatu ze Zbigniewem Bońkiem na czele i najbardziej zagorzałych kibiców w Polsce.

Jak koledzy z szatni przezywali Włodzimierza Smolarka? Kto rozegrał mecz z Borussią Mönchengladbach z 40-stopniową gorączką? Dlaczego określenie „Parszywa dwunastka” idealnie pasowało do Widzewa? Na czym polegał dramat Stanisława Burzyńskiego? Z jakiego powodu trener Jezierski postanowił opuścić Widzew i co było największym wyzwaniem w karierze Zbigniewa Bońka?

Wielki Widzew. Historia polskiej drużyny wszech czasów to opowieść o niezwykłym zespole, który osiągnął wspaniałe wyniki i dostarczył fanom nadzwyczajnych emocji. Widzew Sobolewskiego wykreował ponadczasowe ikony polskiego futbolu i stał się dla wielu rodaków niezapomnianą drużyną.

FILM PROMOCYJNY


OPINIE O KSIĄŻCE

Żaden polski zespół nie doczekał się tak soczystego i wybitnego opisu. Dokument Wawrzynowskiego to nie laurka czy laudacja na cześć, to skrzący się blaskami i cieniami reportaż o ludziach, którzy w czasach PRL zbudowali drużynę rywalizującą z najlepszymi zespołami z Anglii czy Włoch. Wielka książka o wielkim klubie.
Leszek Jarosz, TVP Sport

Wielki Widzew to efekt ciężkiej pracy, polegającej głównie na gromadzeniu informacji, bo układanie myśli w zdania przychodzi autorowi bez trudu.
Michał Kołodziejczyk, dyrektor CANAL+ Sport

To nie tylko gratka dla kibiców „polskiego Manchesteru”, ale przede wszystkim kawał historii polskiej piłki w jej najlepszym wydaniu.
Piotr Dobrowolski, „Super Express”

Ta książka może aspirować do miana najlepszej książki sportowej roku. Ba, może i wielu lat.
Radosław Nawrot, Interia

Wielki Widzew to niesamowita historia klubu, który startując od czwartej ligi, dotarł na salony europejskiego futbolu. Wizja kilku osób sprawiła, że o drużynie RTS było głośno w całej Europie. Mecze z drużynami z Manchesteru, Liverpoolem czy Juventusem na zawsze zapisały się na kartach polskiego futbolu. Koniecznie trzeba zanurzyć się w tej lekturze i samemu poczuć się częścią tej wielkiej historii.
Robert Pogorzelski, WidzewToMy

BIOGRAM

Autor bez zdjęcia

Marek Wawrzynowski

Ur. 1978. Dziennikarz portalu Przegląd Sportowy Onet. Wcześniej pracował m.in. w gazetach: „Linia Otwocka”, „Życie”, „Gazeta Wyborcza”, „Fakt”, „Dziennik”, „Przegląd Sportowy”, a także w serwisach internetowych TVP Sport oraz WP Sportowe Fakty. Korespondent z Mistrzostw Świata 2006, 2010, 2018, EURO 2008, 2012, 2016 (relacjonował fazy pucharowe imprez z finałami włącznie), finału Ligi Mistrzów 2011.

AKTUALNOŚCI

Nominacje do Nagrody H...

Nagroda Hugo uznawana jest za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury science fiction i fantasy. Znamy nominacje na rok 2024, a jedną z nich otrzymała książka autorstwa T. Kingfisher! W tym roku wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2024 roku w malowniczych…

Klimatyczni i Kultural...

23 marca 2024 roku miasto Pobiedziska stało się areną niezwykłej inicjatywy, łączącej miłość do książek z troską o nasze środowisko. Okraszona kulturalnymi wydarzeniami akcja Klimatyczni i Kulturalni, zainicjowana przez pisarza Marcina Mortkę we współpracy z Wydawnictwem SQN oraz gminą Pobiedziska, miała na celu nie tylko sadzenie drzew,…

Serial na podstawie „R...

Już w najbliższy czwartek, 29 lutego na Prime Video długo wyczekiwana premiera serialu „Czerwona Królowa”, który jest adaptacją książki „Reina Roja. Czerwona Królowa” Juana Gómeza-Jurado. Trylogia, którą otwiera „Reina Roja”, ukazała się  nakładem Wydawnictwa SQN w kwietniu 2023 roku i szybko podbiła serca polskich czytelników! Teraz czas…