fbpx

SQN Originals: Wielki Widzew

Historia polskiej drużyny wszech czasów

Autor:  Marek Wawrzynowski 

Data wydania:   22/11/2023

Format:  140 x 205 mm

Ilość stron:   440

Oprawa:   miękka ze skrzydełkami

ISBN:   9788383302560

Dostępne wersje:   papierowa / ebook /

Cena detaliczna:   39,99 zł / ebook:  39,99 zł

OPIS Z OKŁADKI

Wielki Widzew wyprzedził swoją epokę dzięki wizjonerstwu Ludwika Sobolewskiego oraz tytanicznej pracy Stefana Wrońskiego i Leszka Jezierskiego. Po zaciekłych bojach z gigantami futbolu, takimi jak Juventus i Liverpool, RTS stał się punktem odniesienia dla niemal wszystkich polskich drużyn. Widzewiacy grali o najwyższe cele, mieli w składzie gwiazdy europejskiego formatu ze Zbigniewem Bońkiem na czele i najbardziej zagorzałych kibiców w Polsce.

Jak koledzy z szatni przezywali Włodzimierza Smolarka? Kto rozegrał mecz z Borussią Mönchengladbach z 40-stopniową gorączką? Dlaczego określenie „Parszywa dwunastka” idealnie pasowało do Widzewa? Na czym polegał dramat Zbigniewa Burzyńskiego? Z jakiego powodu trener Jezierski postanowił opuścić Widzew i co było największym wyzwaniem w karierze Zbigniewa Bońka?

Wielki Widzew. Historia polskiej drużyny wszech czasów to opowieść o niezwykłym zespole, który osiągnął wspaniałe wyniki i dostarczył fanom nadzwyczajnych emocji. Widzew Sobolewskiego wykreował ponadczasowe ikony polskiego futbolu i stał się dla wielu rodaków niezapomnianą drużyną.

OPINIE O KSIĄŻCE

Żaden polski zespół nie doczekał się tak soczystego i wybitnego opisu. Dokument Wawrzynowskiego to nie laurka czy laudacja na cześć, to skrzący się blaskami i cieniami reportaż o ludziach, którzy w czasach PRL zbudowali drużynę rywalizującą z najlepszymi zespołami z Anglii czy Włoch. Wielka książka o wielkim klubie.
Leszek Jarosz, TVP Sport

Wielki Widzew to efekt ciężkiej pracy, polegającej głównie na gromadzeniu informacji, bo układanie myśli w zdania przychodzi autorowi bez trudu.
Michał Kołodziejczyk, dyrektor CANAL+ Sport

To nie tylko gratka dla kibiców „polskiego Manchesteru”, ale przede wszystkim kawał historii polskiej piłki w jej najlepszym wydaniu.
Piotr Dobrowolski, „Super Express”

Ta książka może aspirować do miana najlepszej książki sportowej roku. Ba, może i wielu lat.
Radosław Nawrot, Interia

Wielki Widzew to niesamowita historia klubu, który startując od czwartej ligi, dotarł na salony europejskiego futbolu. Wizja kilku osób sprawiła, że o drużynie RTS było głośno w całej Europie. Mecze z drużynami z Manchesteru, Liverpoolem czy Juventusem na zawsze zapisały się na kartach polskiego futbolu. Koniecznie trzeba zanurzyć się w tej lekturze i samemu poczuć się częścią tej wielkiej historii.
Robert Pogorzelski, WidzewToMy

BIOGRAM

Autor bez zdjęcia

Marek Wawrzynowski

Ur. 1978. Dziennikarz portalu Przegląd Sportowy Onet. Wcześniej pracował m.in. w gazetach: „Linia Otwocka”, „Życie”, „Gazeta Wyborcza”, „Fakt”, „Dziennik”, „Przegląd Sportowy”, a także w serwisach internetowych TVP Sport oraz WP Sportowe Fakty. Korespondent z Mistrzostw Świata 2006, 2010, 2018, EURO 2008, 2012, 2016 (relacjonował fazy pucharowe imprez z finałami włącznie), finału Ligi Mistrzów 2011.

AKTUALNOŚCI

18. Rocznica debiutu J...

26 listopada 2023 roku to szczególna data dla miłośników literatury fantastycznej. To właśnie tego dnia, 18 lat temu, ukazała się pierwsza książka Jakuba Ćwieka – Kłamca.   Książka Kłamca, to zbiór opowiadań, które przenoszą czytelnika w mroczny, niezwykły świat, gdzie istoty…

Piąta pora roku oraz K...

BookRiot, ceniona platforma literacka, zestawiająca najważniejsze dzieła z różnych gatunków, stworzyła listę Najbardziej Wpływowych Książek Fantasy Ostatnich 10 Lat. Mamy zaszczyt ogłosić, że dwie z naszych książek, Piąta Pora Roku oraz Królowie Dary, znalazły się w tym prestiżowym zestawieniu. Piąta Pora Roku, autorstwa  to…

Dzień nastania nocy no...

Zagłosuj na najlepsze książki roku w 15. edycji nagród Goodreads Choice Awards, jedną z ważniejszych nagród literackich przyznawanych przez czytelników.   Jak co 12 miesięcy portal Goodreads zaprosił swoich użytkowników do głosowania w plebiscycie na najlepszą książkę ostatniego roku. Runda otwierająca plebiscyt rozpoczęła…